SCH BtoiB|pi|L5Iiag| I! IJdelheid der IJdelheden No. 52 VRIJDAG 13 MAART 1931 47 S- A "'I J"'Z M. *<>f. Roeien met de rie men, die men heeft. Te Middelburg wer den deze meek in de grachten de vogelhuisjes meer geplaatst. De ge- meente-werklui be dienen zich bij dit merk van een vrij primitief vlot. De heer I'. Rijn vierde onder veel blijken van be langstelling zijn zilveren jubilé als besteller bij van Gent en Loos. De jublaris spant zijn trowoen helper in. De electrische tram reed de vorige meek meer voor het eerst over de Langevielebrug te Middelburg, zoodat aan onpleizierige overstappen een eind is gekomen. ..Janne mas 'n bitje groazig, en ze gieng te graeg nae stad," Zee d'r moeder, nette Piete, „Mie die meid ei j'altied mat." En noe mou ze op d'r burgers mensche liene, mat 'n tied! Iedelied der iedelieden, 't Is él iedelied „Toen kmam Janne mie 'n oriejer. tsoegeen jongen uut de stad Zee d'r moeder, vette Piete, „Mie die meid ei j'altied mat," En noe mou z'er mee gae troume mensche lieoe mat 'n tied! Iedelied der iedelieden. 't Is él iedelied En merentig, 'ulder troumden en ze gienge nae de stad! En d'r moeder Piete, bromde: „Mie die meid ei j'altied mat F' fin noe z'en zeun 'ekrege: mensche lieoe, mat 'n tied! Iedelied der iedelieden Mae ie 'eet toch: Piet! Op het stations-emplacement te Goes is een motor-tractor in dienst gesteld, (Be in plaats van de gewone stoom-locomo- tieven rangeerdienst verricht. Foto van den nieuwen tractor.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18