mm. fl Garneering van Kinderjurken VRIJDAG 20 MAART 1931 plaats van zijde wordt veel linnen ver werkt voor de bij het mantelcostuum behoorende blouses. Zulke eenvoudige moderne toiletten moe ten echter onberispelijk van coupe wezen. Het nieuwe bruidskapsel. Bij het hierbij afgebeelde eenvoudige bruidskapsel van het modehuis Rambourg is de sluier als een mutsje om het hoofd gelegd, vastgehou den door smalle witte guirlandes. In de allermeeste gevallen wordt het bruidskapsel geheel wit gehouden of ivoor- kleurig.Toch zijn er wel eens bruidjes, die naar een enkel kleurentoetsje verlangen. En kort geleden maakte een jonge bruid der hooge Engelsche kringen furore door te verschijnen met zacht rose rozen in plaats van de traditioneele oranjebloemen. De sluier werd op zijn plaats gehouden door een sierlijk bosje rozen bij ieder ooren dat rose toetsje van de bruid werd geac centueerd door de rose toiletten der bruids meisjes. Het geheel maakte een bekoorlijk effect. PAULA DEROSE. Namiddagtoilet Dan zwart crêpe georgette, met pastelblauw ooor de garneering. Modem bruidskapsel, met smalle guirlandes Dan witte bloemknopjes. We maken voor onze kleintjes liefst heel eenvoudige jurkjes en pakjes, van wasch- baar materiaal. En het is een genot, zulke eenvoudige kleertjes dan met het een of andere aardige steekje te versieren, 'n Fleu rig randje, een enkel figuurtje hier en daar kan van het eenvoudigste dingetje iets aparts maken, en de kleintjes zelf kun nen zoo blij wezen met die eenvoudige kleine borduurseltjes, zooals er hierbij enkele zijn afgebeeld. Al deze figuurtjes bestaan slechts uit de meest eenvoudige steken steelsteek, ket tingsteek, flanelsteek, Fransche knoopjes, en 'n apart teekeningetje laat zien hoe de bladeren van de madeliefjes gewerkt worden. Liefst nemen we voor zulke handwerkjes D.M.C.- garen, dat niet verschietbaar is en goed gewasschen kan worden. THÉRÈSE. gladde en te korte japonnetje, dat we weer modieus maken door den rok te verwijden en te verlengen en ook de taille een gar neering te geven van de nieuwe stof. Van het ouderwetsche mantelcostuum maken we een moderne japon met boléro. Met een nieuw kraagje en manchetten of met een aardig vest renoveeren we een oud japonnetje. De nieuwe mode biedt ons gelegenheid te over voor het moderniseeren van onze kleeding. Wat zegt ge, bijvoorbeeld, van het model onzer afbeelding Kan dat ook niet een inspiratie worden voor „van oud nieuw" maken Dit model werd ontworpen door het modehuis Mary Nelly, in zwart crêpe georgette met pastelblauw voor de taille. Over het algemeen is de nieuwe mode eenvoudig van lijn en in Parijs worden veel don kere doffe stoffen verwerkt. Ook namiddagjaponnen zijn soms heel eenvoudig van maak sel en hebben ter garneering vaak een plat rond kraagje met bijbehoorende manchetten. In

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16