Zeeüwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep Hallohallo I hier is de persdienst van den olficieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat het electriscb licht Woensdagavond plotseling uitging. Men zag natuurlijk den toestand donker in, doch na zeven minuten kwam er gelukkig weer verlichting. Volgens de Vlissingsche statistiek hebben in het politiebureau gedurende 1930 bijna 300 personen ge logeerd. De andere hoteliers zijn minder gunstig te spreken over den gang van zaken in hun bedrijf. Twee vroede vaderen te Kruiningen hebben den Raad voorgesteld om bij begrafenissen van burgers boven de acht jaar één uur gratis de klok te luiden. De onderwijzers beweren, dat de burgers boven de acht jaar enthousiast zijn voor dit plan. Het school plein weergalmt den geheelen dag van het geestdrif tige volksliedLaat de klok maar luiden. Om de werkloosheid te bestrijden zullen de school banken te Hansweert geschilderd worden, werd ons geseind. Zonderling besluit! Wij hoorden er immers nooit van, dat de huismoeders, die nu de vlekken uit de kleeren moeten wasschen, veel last van werkloos heid hadden. Een provinciaal blad meldde deze week, dat het Middelburgsch Tooneelcomité zichzelve onherroepelijk ten doode heeft opgeschreven door per circulaire van zijn opheffing kond te doen. Verscheidenen wendden zich tot ons om dezen zelfmoord te voorkomen, doch wij vinden, dat zulk een dramatisch eind wel past bij een tooneelcomité. Onze correspondent te Kattendijke schreef ons, dat een Zondagsjager het jachtveld intoog om zich een boutje te verschaffen, doch in een minimum van tijd zich den geweerhagel in zijn been gewerkt had. Uit dit geval kan men leeren, hoe men, zonder een cent aan den kastelein te betalen, toch aangeschoten thuis kan komen. Uit Ellewoutsdijk bericht men ons, dat met veel officieel vertoon de P.Z.E.M. den electrischen stroom heeft ingeschakeld. Vervolgens werd ten gemeente- huize de koffie gebruikt. Hopelijk is dit alles niet symbolisch, want wanneer de Ellewoutsdijkers ook op de koffie komen nadat ze zich aanstoten op het net, dan zullen er nog heel wat leelijke gezichten worden getrokken. De verkleed- en grimeerkunst schijnt in Zeeland meer en meer te groeien. Vorige week heeft de gemeenteraad van Wotfaartsdijk nota bene een ver ordening in het leven geroepen tegen ..vermomde bedelarij". De kunst wordt niet geSerd in Nederland! De Zeeuwsche Justitie Is den strijd begonnen tegen de bankiers. Dat is een omwenteling in den loop der dingen. Vroeger namen alleen de bankiers de men- schen te pakken, thans worden ze zelf ook gegrepen. Een der notabelen in een Zeeuwsch-Vlaamsche ge meente sukkelt reeds geruimen tijd. Onlangs vroeg iemand aan zijn dokter, hoe 't kwam, dat de patiént bijna 'n half jaar achteruit ging zonder van 't levens plan te verdwijnen. Omdat hij zoo verschrikkelijk vooraan staat, zei de geneesheer. Tot de volgende week, dames en heeren. Langs het kanaal nabij de veel besproken sluis te Terneuzen wordt een nieuwe beschoeiing aangebracht. Een kijkje op het heien der palen. Op de achtergrond de Westsluis. Te Wolfaartsdijk reed op 9 Maart j.l. van het veer een auto te water, waarbij de inzittende jammerlijk omkwam. Foto van de situatie ter plaatse, waaruit blijkt, dat het wegens het steile dalen -van den taagwatersteiger, voor de veiligheid noodig is, dat remmen van de eventueel op hrt voorhnn*!» te laden auto's goed fnnctionneeren. VRIJDAG 20 MAART 1931 Onder groote belangstelling zooals uit dc foto blijkt, werd aan de Axelsche brug te Terneuzen inspectie ge houden door een duiker. De meeste inwoners dach ten zeker, dat er kans was op een nieuwe brug binnen niet al te langen tijd want deze lijkt hoog noodig maar van bevoegde zijde vernemen we, dat hiervan toch nog geen sprake was. Te Vlissingen landde op 12 Maart de vliegboot Do S in de nieuwe haven, die op 17 April door H. M. de Koningin officieel zal worden geopend. In den nacht van 14 op 15 Maart was het 100 jaar geleden, dat te Westkapelle toren en kerk in brand geraakten. De kerk werd totaal verwoest en niet meer opgebouwd. De toren, die reeds van 1817 als vuur toren in gebruik was bij het Rijk, bestaat nog als zoodanig en is een der mooiste vuur torens van ons land. Foto van den toren en omgeving. De Middelburgsche mond- harmonicavereen. .Cres-^» cendo" neemt onder hare zustervereenigingen reeds een zeer eervolle plaats in. Meer en meer vallen deze vereenigingen in den smaak. Crescendo bestaat I jaar, gaf deze week een goedge slaagde uitvoering en be haalde reeds vele medailles. Te Middelburg verrijzen de woningen, die door den grooten brand waren verwoest, langzamer hand uit de asch. Deze week werden twee nieuwe zaken, n.l. van Wiener en de Jaeger wederom in gebruik genomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18