Zeeuwsche Sport VRIJDAG 27 MAART 1931 37 sEchoor?n VnP.hJVd.k Uit7de '50r",a'niatch tusschen Zeevaart school en Volharding, Zondag j.l. gespeeld te Vlissingen. met, wel wat vlugger. De Zeeiandiamannen hadden daarbij nog al eens met het pechduiveltjete kampen Het is nog goed te merken, dat de Zeeuwen pas voor het eerste jaar in den K.N.V.B. zitten, zij staan nog wat vreemd tegenover het spel dat hier geboden wordt. Het is niet te bestrijden dat het spel in de eerste klasse van den Z.V.B. heel wat primitiever is, dan dat in de 3e klasse K.N.V.B. Nu en dan doen deZeeuwenlofwaardigepogingen meer open spel te geven, doch meestal dringen zij kort samen spelend tot het doel der tegen standers door, om ten slotte met den bal geen weg meer te weten, waardoor de verdedigende tegenstanders gemakkelijk werk krijgen. Het aangeven van de ballen door de middenspelers kon veel beter, terwijl zij ook niet over voldoende balcontröle beschik ken. Van de middenlinie waso.i. de spil wel de uitblinker. Het was de eerste maal dit seizoen, dat wij de Zeeuwen zagen spelen en, eerlijk gezegd, hadden we iets beters ver wacht. Maar het is nog maar het eerste jaar in de derde klasseeen jaar, waarin de Zeeuwen eens poolshoogte hebben kunnen nemen, om t volgend jaar gewapend met de opgedane ervaring met een sterker elftal terug te kee- ren. We hopen dan voor 't volgend jaar ook op een sterker scheidsrechter dan in dezen wedstrijd want wat we op dit gebied dezen middag te aan schouwen kregen, was al heel erg. Pijnenburg (links) en Schön. de winnaars van den zesdaagschen wielerwedstrijd te Berlijn. Spelmoment uit den voetbalwedstrijd Middelburg 2-Terneuzen welke door de gasten op sprekende wijze werd gewonnen De tweede klassers Middelburg en Zeelandia zijn aan het eind van hun programma ge komen. Middelburg heeft met den laatsten wedstrijd tegen Dosko een fraaie 4—0 overwinning behaald en daarmee haar supporters tevreden gesteld. De groen-witten kunnen nu aan 't werk, om krachten te verzamelen voor 't volgende seizoen.' Zeelandia moet alleen nog naar Dosko en kan dan verder afwachten, wat de Brabantsche clubs onder elkaar klaarspelen. We kunnen nog alle mogelijke berekeningen gaan maken en vinden dan nog wel een berekening, die zoo uitvalt, dat Zeelandia er tusschenuit komt, maar o.i. zullen die toekomstdroomen niet verwezenlijkt worden En als groen-zwart tegen Vlissingen moet spelen voor een plaatsje in de tweede klasse, nu dan zal het er geducht spannen. Wij zouden onze kaart dan echter op Vlissingen moeten zetten, hoe gaarne we ook Zeelandia gehandhaafd zouden zien Daartegenover staat, dat een terugkeer van Vlis singen ons niet minder aangenaam zou zijn. Daarom ook zullen die degradatiewedstrijden een onaangenamen kant hebben. We kunnen er nooit bij vooruitgaan óf we verliezen Zeelandia óf we krijgen Vlissingen niet terug, terwijl wij zoo graag beide clubs in dezelfde klasse zouden zien. Weer eens zoo'n pittigen Middelburg-Vlissingen wedstrijd te zien, nu daar verlangen we ook wel naar. Als Zeelandia naar de derde klasse moet ver huizen, ziet de toekomst er voor haar niet erg Korfbal I De Zeevaart school-combinatie te Vlissingen speelde te gen Volharding uit Ierseke. Spelkiek voor de bedreigde mand der oestermannen. Fotonieuws ui t den Zeeu wschen Voetbalbond. Middelburgsche Boys behaalde het kampioenschap der 2e klasse A van den Z.V.B. bemoedigend uit. Er is geen zicht op, dat het elftal der Zeelandianen binnen afzienbaren tijd een zoodanige wijziging of liever, versterking onder gaat,dat zij zich weer tot een goeden tweede-klasser zal kunnen opwerken. In die meening werden we nog gesterkt, door den wedstrijd, dien de Zee- landia-reserves j.l. Zondag tegen De Zeeuwen speelden. Niet alleen, dat de kracht van deze spelers, stuk voor stuk nog ver beneden tweede klasse peil staat, maar we treffen er zoo vele oude spelers in, wier voet balloopbaan binnen korten tijd zal worden beëindigd. We heb ben daarop al meer gewezen en hebben toen ook opgemerkt, dat het eerste elftal van een Vereeniging, indien noodig, met spelers uit het tweede moet worden aangevuld. De Zeeuwen speelden het klaar met 31 van de Zee landianen te winnen. Heel veel sterker waren de Vlissingers

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17