m 22 VRIJDAG 27 MAART 1931 No. 2 In net scherpe licht van de voorjaarszon zwermen de boeren over het marktgedeelte. dat tusschen Langeviele en Gorlstraat ligt. 1^De handel op de biggenmarkt. v*alcX««Ael9ce" \17einig bekommert zich de consument er om waar zijn broodje, stukje vleesch, boter, zijn ei vandaan komt. Moeder de vrouw moge het al koopen van bakker, slager en winkelier, langs deze kleinhandelaren, over grossiers en door nog vele andere handen is het gegaan, maar het heeft alles zijn ontstaan gevon den bij den boer. Altijd is het weer de boer, waar we een groot deel van de grondstoffen voor de samenstelling van ons potje, hetzij voor 't ge bruik gereed, hetzij in een vorm, die nog vele bewerkingen moet onder gaan, terugvinden. Het is niet onze be doeling, den lijdensweg van het jonge haantje na te gaan, vanaf de boer derij tot op het oogen- blik, dat het in onze bor- Waar de wegen zich schei den. De baas zal ter Qraanmarkt gaan en de bazin naar de Eiermarkt. den als een heerlijk soepje ligt te geuren, maar wel willen we tjens kijken, waar de boer zijn pro ducten zooal van de hand doet en ons dan spe ciaal bepalen tot den Walcherschen boer en niet te vergeten de boerin. Gezamenlijk trekken de baas en de vrouw in hun schilderachtige voertuigen, welke, ongewild, op hun tocht langs Walcherens prachtige wegen menig schilderijtje laten zien, des Donderdags naar de Markt te Middelburg, of zooals zij het zeggen „naar stad", teneinde hun waren aan den man te brengen. Het begint 's morgens betrekkelijk al vroeg als zich op de Pottenmarkt een levendige handel ontwikkelt in alle soorten pluimvee. Kippen, duiven en eenden niet alleen, maar ook hazen en konijnen vinden hier hun trouwe vrienden vereenigd, al zijn het dan ook vaak vrienden, die belust zijn op Een overzicht in de Graanbeurs*

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2