TE ROT drie en dertig honderd acht en zeventig. De Eerste Hulp-post aan de Maashaven hielp bij Volkiji boho» Een der dokterskamers in de polikliniek. Dr. Vroeger (turende in zijn instrument) mei zijn helpers. Nuttig en uitgebreid zijn de verrichtingen van den Genees kundigen- en Gezondheidsdienst der groote gemeente Rotter dam. Slechts weinigen zullen wellicht de volledige werk zaamheden van deze mooie en menschwaardige instelling kennen. Weet men b.v. dat door bemiddeling van genoemden Dienst jaarlijks zeer vele patiënten in de diverse Ziekenhuizen worden geplaatst In 1929 bedroeg het aantal aanvragen voor opneming dertien duizend vier honderd vijf en veertigl Onder deze aanvra gen waren er vier en twintig honderd een en dertig voor patiën ten, lijdende aan besmettelijke ziekten. Van de overblijvenden werden achttien honderd zeven en dertig personen door genees kundig onderzoek gecontroleerd. Het Ziekenvervoer door de bekende practische wagens van den Dienst was eveneens be duidend. In totaal werden in genoemd jaar elf duizend honderd zes en zeventig patiënten vervoerd, in en buiten de stad! Een belangrijke afdeeling mag voorts de „Eerste hulp bij Ongevallen" genoemd worden. Deze afdeeling verleende hetzelfde jaar hulp bij twee en dertig honderd zeven en veertig gevallen, die van overlijden mee gerekend bij De directeur Dr. C. II. nanUrdai den 'lessenaar de ctiiMG.G De heer verwondde zich aan zijn rechterhand. In de verbandkamer aan het Achterklooster mor dl hij fluks door de verplegers geholpen. Zieken- en dtenst-auto, met chauffeur en ver pleger voor den ingang van hel niet tHwaald luxueuze hoofdgebouw van den -G. G. D." g.In de verbandkumer van den Hulppost aan de Maashaven werd juist 'n gemonde schip- i per binnengebracht. Dr. v. d. Horn v. d. Bosch (links met IJ witte jas) zal Item behandelen. W* - Hier moet men zich aanmelden voor plaatsing in een der ziekenhuizen. zeven en twintig honderd zes en dertig gevallen, waarvan er drie honderd negen en tachtig in verband niet het havenbe drijf stonden. Van hoeveel be lang die Eerste Hulpverleening is in een groote stad als Rotter dam, behoeven we hier niet te betoogen. De zes gemeente lijke zieken-auto's en de goed ingerichte verbandkamers met uitstekend geschoold personeel, aan Achterklooster en Maas haven, zijn daarbij o.m. van groot nut. Snelle en deskundige hulp bij ongevallen kan niet hoog genoeg op prijs worden gesteld. Maar de taak van den „G.G.D." is veel uitgebreider. Vergeten we niet de genees kundige en verloskundige

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 10