VROUWENLEVEN (NNIEISJE, WAT ZIT ER AAN JE TASCHJE Schoonmaak-etiquette 56 VRIJDAG 3 APRIL 1931 No. 3 alleen veor bezoekers, nietwaar? En als de Tasch met lantaarntje. Tnplaats van: „Meisje wat heb je in je taschje?" zal het voortaan kunnen heeten „Meisje, wat zit er aan je taschje Een Haagsche firma brengt de allernieuwste snufjes op tas- schengebied in den handel. Daar is het taschje met siga rettenkoker, die eenvoudig uitge schoven kan worden. Mevrouwtje hoeft niet meer de moeite te doen om haar taschje te openen en daaruit het sigaretten-étui op te diepen, neen, het sigaretten-étui is met de tasch één geheel geworden. Daar is de tasch met het poederdoosje bij de sluiting. Een druk op een knopje en daar is het spiegeltje, het doosje en de vaste poeder, die in hun geheel, als een sierlijke sluiting, de lederen tasch garneeren. En dan is er nog de tasch met het lampje. Komt de eigenares 's avonds laat thuis een druk op het knopje terzij en 'n vriendelijk lampje verlicht het sleutelgat, dat anders misschien moeilijk te vinden is, het wijst den weg naar den knop van het electrische licht, naar de naambordjes op de deuren in slecht verlichte straten ja, waarheen niet al Een taschje voor de mondaine, een taschje voor de coquette, een taschje voor de practische vrouw! Er zijn, helaas, nog altijd huisvrouwen, wier huis in schoonmaaktijd vrijwel onbewoonbaar is en die gedurende al dien tijd, volkomen naar waar heid, van zich zelf getuigen, dat ze er „zoo uit zien". En noch het eene noch het andere is nood zakelijk. Ja, natuurlijk, moeten de kamers gewit of ge schilderd worden of de muren behangen, zoodat de meubels van tie plaats moeten of uit de kamers verwijderd, dan zijn die kamers tijdelijk onbe woonbaar daar is nu eenmaal niets aan te doen. Maar laten we ook in dat geval ten minste zor gen voor één plekje, waar de familie nog met eenige gezelligheid bij elkaar kan zitten. Al staan dan in de hoeken ook wat meubels op elkaar gestapeld, in het midden, rondom de tafel en onder de vriendelijke lamp, zetten we tegen dat man en kinderen thuis komen van hun werk of van school, de stoelen neer. We dekken de tafel keurig en niet haastjerepje, omdat 't immers schoonmaaktijd is, we zorgen voor een bloemetje om het geheel wat op te fleu ren, en tegen den avond, als alle werk toch rusten moet, maken we het extra gezellig. Kunnen de gemakkelijke stoelen uit de „mooie kamer" nog niet op hun plaats ge zet worden, wel, zou de familie daar dan niet van kunnen profiteeren door het ge not van die fijne stoelen nu in de huiskamer te hebben Laten we toch niet al te bang zijn voor onze mooie meubeltjes. Natuurlijk moeten ze zorgvuldig onderhouden worden, maar ze zijn er toch niet na de lasten en onaangenaamheden daar buiten. En dan, waarom zou de huisvrouw er, in schoon- maakdagen, „zoo" moeten uitzien 'n Paar meters frisch gebloemd katoen behoeven niet veel te kosten en zijn, in een minimum van tijd, te verwerken tot een practischen overgooier of 'n stevig huishoudschort met bijpassend mutsje om de haren te beschermen bij stoffig werk. Zoo'n schort is ook gemakkelijk even te wasschen, zoo dat moeder de vrouw er, ondanks drukke bezig heden, toch altijd netjes uit kan zien. Zelfs haar handen behoeven niet te lijden door extra vele huishoudelijk werk. We kunnen altijd een potje gewone cold-cream of zuivere vaseline bij de hand hebben, waarmee we onze handen even inwrijven, eer we aan het werk gaan en waarmee wij ze weer inwrijven wanneer we na dat werk onze handen hebben gewasschen. Overleg is, bij heel de schoon maak, 'n gewichtig ding. Tevo ren telkens precies overleggen wat we dien dag zullen doen en hoe we het zullen doenjte voren alles klaar zetten wat we voor ons werk noodig hebben, zoodat we niet noodeloos heen en weer te loopen hebben. En eer we beginnen met den aanval, eerst een plan maken voor 't geheel. Men kan, bijvoorbeeld, ieder vertrek afwerken in zijn geheel, men kan ook de gordijnen in iedere kamer weer ophangen zooals ze zijn en dan, wanneer alles klaar is, al de gordijnen tegelijk wasschen 'n methode welke zeker economisch is. Maar in elk geval zullen we ervoor weten te zorgen, dat de onzen, in schoonmaaktijd, niet elders de huiselijke gezelligheid moeten zoeken. ANNEMARIE. Tasch met poederdoosje. onzen nu eens extra genieten van de gemakkelijkste stoe len, die we bezitten, dan kan dat er heusch heel wat toe bijdragen, dat ze 't schoon- maakwee meer van den hu- moristischen kant beschou wen dan van den lastigen kant. Hoeft er noch geschilderd, noch gewit of behangen te worden in onze kamers, dan behoeft ons huis heelemaal niet onbewoonbaar te worden in schoonmaaktijd. AI halen we dan ook alle kasten uit, en al halen we alle meu bels van den muur, alle schil derijen van den wand, dan kunnen we er, met wat over leg, toch altijd voor zorgen, dat alles er weer behoorlijk uitziet telkens wanneer de familie thuis komt. Doen we dan ook 'n dag of wat langer over de schoonmaak, ons huis blijft dan ten minste voor de onzen, ook in dien door zoo velen verwenschten schoon maaktijd, werkelijk een te huis, een plek om uit te rus ten van vermoeienden ar beid, een plek, waar ont spanning wacht en troost, Tasch met sigarettenkoker.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16