jSpor/ van Zondag No. 3 VRIJDAG 3 APRIL 1931 57 4-Ul'i HOLLAND-BELGIË Aan de reeks minder gunstige resultaten van ons vertegenwoordigende voetbalteam is Zondag een einde gekomen in den vorm van een 32 overwinning op de Belgen, een overwinning, welke ongetwijfeld verdiend was, al ontveinzen wij ons niet dat het tijdens het laatste kwartier van den strijd heel goed mogelijk ware geweest dat de Belgische achterstand nog in een voor sprong was omgezet. Maar afgezien van die inzinking gedurende het laatste gedeelte van den strijd, kan onze ploeg op een goeden wedstrijd terugzien. Dat de kentering juist tegen onze aloude tegenstanders, de Belgen, is gekomen, is dubbel plezierig. Onze Zuiderburen zijn ons in de laatste jaren steeds de baas geweest. Wel slaagden zij er in die periode niet in onze jongens in het Amsterdamsche Stadion te kloppen en trokken we er zelfs eenige jaren terug in den jubileum wedstrijd nog aan het langste eind, doch die overwinning heeft nimmer veel voldoening gegeven, evenmin als de wedstrijden waarin we een ietwat gelukkig gelijk spel bevochten. Daartegenover stond bovendien nog een heele serie nederlagen in het Belgenland. Maar nu is het dan toch een overwinning, waarop we met recht trotsch kunnen zijn. Onze voetballers hebben uitstekend gespeeld. Zij paarden aan een groot enthousiasme en vurigen wil om te winnen, goede technische capaciteiten en er zijn perioden geweest, dat de oranjemannen absoluut in de meerderheid waren. Wij halen dit slechts aan, om dat er velen zullen zijn, die zich het laatste kwartier van den strijd nog het best herinneren en aan de Spelmoment uit den voetbalwedstrijd Holland-België. Voorhoof.de uitstekend spelende Belgische rechtsbinnen, brengt onze verdediging in gevaar. Spelmoment uit de match Vlissingen-Ooes (2-2) De Goesche doelverdediger redt door uitloopen. Technische Commissie succes heeft opgeleverd. Dat dit geen kwestie van enkele maanden zou zijn, kon vooraf worden nagegaan. Ook zingen wij nog geen hosanna, evenmin als wij ontmoedigd zullen zijn, wanneer straks op deze- overwinning een nederlaag in Antwerpen volgt of op 26 April in Am sterdam tegen de Duitschers. Er is misschien ook nog wel reden tot critiek, doch voor wie oogen heeft om te zien is het duidelijk dat de T. C. op den goeden weg is. Zij heeft n.l. niet alleen elf goede voetballers bijeengebracht, doch bovendien een sfeer geschapen, welke uitermate bevorderlijk is voor den goeden gang van zaken. Nu wachten we verder op de dingen die komen. Als dit de kentering is geweest, kwam ze op het goede moment. We hebben nog een prachtgelegenheid om het herstel te voltooien. Het Nederlandsch Elftal, dat Zondag een 3-2 overwinning op België behaalde. Staande v.l.n.r. Anderiesen, Formenoy, v.Run Paauwe, v. Heel, v. d. Meulen en Adam; knielend Lagendaal, Tap, v. Nellen, v. Kol. De Belgische voetbalploeg werd Zondag j.l. met 3-2 geklopt. Staande van l.n.r. Verboven, Badjou,Helleman,Nouens, Hooy donckx, Moeschal; knielend Versijp, Voorhoof, Capelle, Se cretin en Ledent. Terneuzen 3e klasse kampioen. Hierboven 't team dat zich Zon dag door 'n 2-0 overwinning op Axel van den titel verzekerde. hand daarvan zullen concludeeren, dat de overwinning niet geheel ver diend was. Bovendien mag ook niet uit het oog worden verloren dat Hol land tijdens een zeer belangrijk deel van den strijd heeft voorgestaan. Neen, we kunnen in alle opzichten tevreden zijn. Niet dat nu maar ineens verwacht mag worden, dat van 29 Maart de victorie begint en straks de Duitschers en Belgen geen schijn van kans zullen krijgen. Zoover zijn we nog lang niet, doch wel gelooven wij dat thans de tijd voorbij is, waarin ons elftal niet alleen nederlaag op nederlaag leed, doch het spel boven dien zoo was, dat men er liever niet meer naar keek. Die magere jaren schijnen voorbij. Gelukkig, want wanneer het in plaats van vier zeven waren geweest, zou niemand ons meer voor vol hebben aangezien en konden we in plaats van tegen Duitschers, Belgen of Zweden onze krachten met.ja, met wie eigen lijk nog gaan meten. Voorloopig kan dus worden vastgesteld, dat het ijverig streven der

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17