No. 3 VRIJDAG 3 APRIL 1931 59 voorjaar: met de Woensdag 25 Maart gaf het Kinderzangkoor „Lentekoor", te Biezelinge, zijn jubilé-uitvoe- ring onder leiding van de wijk verpleegster, mej. Scheffers. Vooral het hoofdnummer „Een Bruiloft uit de Zeventiende Eeuw", oogstte veel succes. Brigdamme en St. Lau-~^ rens krijgen nieuwe be strating, wat 'n verbete ring belooft te worden. Foto van de werkzaam heden te Brigdamme. Van kerk tot garage. De oude Gereformeerde kerk te Goes werd dezer dagen als garage in gebruik genomen. Het doet al niet vreemd meer aan, een auto de kerk uit te zien tuffen. Zaaien met de handmachine. Hallo I hallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Zierikzee, dat een Middelburgsch gezelschap het tooneelspel van Rabindranath Tagore „De brief van den koning" opvoerde. Onze medewerker zegt ook nog iets over een openingswoord, dat hij niet noodig vond. Wij wel; de brief heeft natuurlijk in een gesloten enveloppe gezeten 1 Uit Breskens vernamen wij, dat de heer Portielje voor de vereeniging Volksontwikkeling een lezing heeft gehouden over het leven der leeuwen in Artis en in de wildernis. Daar de lezing zeer in den smaak viel, zal er ook nog eens gesproken worden over de leeuwen op de wapenschilden, uithangborden en ko peren centen. Schrikpoeders meenemen s.v.p. I Een toegewijd vriend in een Z. Bevelandsch dorp, verhaalde ons een treffende geschiedenis van een langdurige verkeering, die verbroken werd door de intrigues van een adspirantverkeerder, die echter ook bot ving omdat de vrouwelijke hoofdpersoon tenslotte verkeeren ging met 'n derde. Hoe vindt u dat nu, vroeg men ons. Wel, 't kan verkeeren. Men meldt ons uit Kruiningen interessante dingen over een ouderavond, waar een der medewerkenden, volgens onzen correspondent, met „Iets" voor den dag kwam uit Merijntje Gijzen's Jeugd, wat de aan wezigen volgden onder het genot van een kopje thee met koekjes. Zou 't niet beter geweest zijn, wanneer men wat eau de cologne gepresenteerd had? Per kabeltelegram seinde men ons uit Kapelle, dat de raad het verzoek ont f 10.000 subsidie voor een proeftuin, In verband met den slechten economischen toestand, aangehouden heeft tot Juni. Wanneer de proeftuin te dpur is, zou men het dan niet eens pro- beeren met een proeflokaal? Om de leuze: „Kies Breskens als woonplaats" kracht bij te zetten, heeft de raad dier gemeente besloten, een nieuwe begraafplaats aan te leggen. Het gemeentebestuur van Goes heeft het optreden van circussen en alle vertooningen met beesten ver boden. Onderscheidene burgers zijn nu uitermate benieuwd, wat er gebeuren zal, wanneer men in den Raad tegenover B. en W. het „aap wat heb je mooie jongen gaat spelen." Nu St. Laurens een nieuw gemeentehuis krijgt, heeft de raad besloten, het oude te bestemmen tot woning voor de werkvrouw. Onze berichtgever is daarover gebelgd en vindt het een schandelijke degradatie. Wij beschouwen het meer als een schitterende be vordering; waar eerst niets dan woorden weerklonken, zal in de toekomst de arbeid heerschen I Onze correspondent te Haamstede meldt, dat het vliegveld 4 Mei geopend wordt, maar dat de K. L. M. voorloopig geen vliegdienst organiseert. Hij meent dat men nu het vliegveld ook wel op slot kan laten. Niet zoo pessimistisch I Er zijn nog wel Schouwenaars die de K.L.M. niet noodig hebben om ze te zien vliegen. EenZeeuwsch-Vlaamsche schooljongen moest een opstel maken over Filips en den Zwijger. Hij vroeg toen of de meester een luidspreker bedoelde. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heerenl De in groote bedrijven gebruikte zaaimachine wordt door een flink paar paarden getrokken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19