t cninans-kracht bij hel ojrendraaien pan de brug. VRIJDAG 10 APRIL 1931 63 een, dat de algemeene belangstelling verdient en in het bij zonder die van de betrokken autoriteiten. Men treft in onze provincie de meest uiteenloopende bruggen aan. Van de steenen bruggen tot de meest moderne zijn alle soorten Wel vertegenwoordigd. Een interessante brug is vooral de schip brug in Vlissingen. Men ziet dus, dat er in ons gewest al heel wat „overbrugd" is, al zijn veler wenschen op dit punt nog niet in vervulling gegaan. Want er is nog een belangrijke kwestie, en wel, dat de meeste Zeeuwsche bruggen niet meer voldoen aan de eischen, welke het snelverkeer stelt. Er is dus alleszins aanleiding tot een alge meene herziening, hoewel het begrijpelijk is, dat de overheden in dezen crisistijd hun aandacht moeten geven aan problemen, die om een onmiddellijke oplossing vragen. B. Het opendraaien pan de ophaalbrug De ophaalbrug: de keiling houdt de menschen niel legen, wanneer de brug weer eenmaal is neergelaten. burg. Men moet daar meestal toch al zoo lang wachten, dat vluggere bediening welkom zou zijn. Zelfs is het nog zoo, dat b.v. Zierikzee nog function- neerende ophaalbruggen heeft. Waar tegenover staat, dat b.v. Terneuzen een zeer snel werkende electrische ophaalbrug bezit. Deze opmerkingen raken een probleem, dat wij hier niet kunnen oplossen, maar toch in ieder geval Een moei de Iaat' ste zijn, denkt de brugwachter. Het rustieke bruggetje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3