68 VRIJDAG 10 APRIL 1931 No. 4 „Ruiter ie paard op den zonnigen meg naar Hoogoliei 'l Gemeentehuis van Pernis, dal meidra als zondanig geen bestaansreden meer zal hebben. Groot Rotterdam" schrijven we boven deze inleiding, omdat het gaat over de bekende uitbreiding van de stad met de gemeenten Pernis en Hoogvliet en met kleine deelen van Poortugaal en Rhoon. Waar die uitbreiding op neer komt Per nis telt 4600, Hoogvliet 1200 ingezetenen. De gemeente Poortugaal heeft 3400 in woners, hiervan zullen er 250 voor Rotter dam afvallen. Voor Rhoon komen deze cijfers neer op 2600 inwoners, waarvan500 bij Rotterdam zouden worden gevoegd. De geheele uitbreiding komt dus neer op 4600 - 1200 - 250 en 500 zielen, in totaal dus 6550 inwoners. Dit statistiekje geldt slechts de personen. We reppen hier niet van de belangrijke zaken, die tot de plan nen van annexatie leidden. Wij brachten nu een bezoek aan de vier genoemde ge meenten, waarvan Pernis en Hoogvliet staan onder één gemeentehoofd. De E.A. heer I. van Es van Pernis is namelijk tevens Burgemeester én secretaris van de kleine gemeente Hoogvliet. Burgemeesters van Poortugaal en Rhoon zijn respectieve lijk de E.A. heeren F. v.d. Poest-Clement en J. C. van Es. Hierbij zien onze lezers foto's der genoemde gemeenten, met den diverse gemeentehuizen en enkele kieken van het mooie land. Twee der landelijke plaatsen zullen onderdeelen worden van de groote,rumoerige stad Rotterdam. Voor- loopig zullen ze echter haar eigen rustig cachet nog wel bewaren. d. H. Hier begint het dorp Pernis. Burgemeester en secretaris van Pemis, de heeren I. van Es (rechts) en G. A. Soetemand Door den ingang pan 't Raadhuis. Het aardige Kerkstraat je in Poortugaal mett landelijk panorama

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 8