Zeeuwsche Sport No. 6 VRIJDAG 24 APRIL 1931 117 Te Middelburg werd op het Gemeentelijk Sportterrein de wedstrijd Zeelandia-AHiance gespeeld, welke wed strijd door de gasten gewonnen werd met 6—2. Foto uit de Ie speelhelft: aanval op het Zeelandia-doel. Schermutseling voor het Alliance-doel. ken van het groot aantal doelpunten, gemaakt door een slechte voorhoede als die van Alliance, welke terecht het doelpunten- raadsel mag genoemd worden. Met angst vragen wij ons af„Was dit het eerste bedrijf van een tweede Zeeuwsch voetbaldrama Het' heeft er allen schijn van, dat we hierop eens zullen moeten antwoorden „Inderdaad, het was zoo." Het 3e doelpunt van Zeelandia, hetwelk niet toegekend werd. De eerste klap is een daalder waard," dacht Alliance en sloeg Zeelandia met niet min der dan 62. Dat Zeelandia een harden dob ber zou hebben om baas in eigen huis te blijven, hadden wij verwacht, doch zulk een nederlaag, neen, dat verwachtten wij allerminst. De wedstrijd was welhaast een getrouwe copie van den wedstrijd tegen Vlissingen. vorige week te Bergen op Zoom. Bij den aanvang een vlot combineerende Zee- landia-aanval, die ons zelfs de sensatie van een doelpunt binnen 2 minuten na den aanvang be zorgde. Wie dacht op dat moment aan een neder laag Niemand, integendeel, het gaf moed en het spel van het geheele elftal werd er beter door. Zoo'n kleine voorsprong doet gemakkelijker spe len. De goede speelwijze van den Zeelandia-aanval heeft helaas niet lang genoeg geduurd, om meer dere doelpunten te kunnen produceeren. De aan vallers gingen het spoedig te veel in kort samenspel zoeken, waartegen Heyne c. s. het heel best kan uithouden. Hij moge niet meer de kracht hebben, als in den tijd, toen hij met Al liance in de 2e klasse speelde, bij een zoo primi tieve wijze van aanvallen, zooals hier ten slotte door de Zeelandia-voorhoede getoond werd, geeft hij „geen schijn van kans". Trouwens, wat hij in snelheid en lenigheid is achteruitgegaan, wordt ruimschoots vergoed door zijn tactiek en in den loop der jaren opgedane ervaring, die hij heel nuttig weet aan te wenden. Een tweede sensatie na het verrassende begin wordt een half uur na den aanvang geleverd, als Alliance evenals tegen Vlissingen in een minimum tijds twee doelpunten maakt, met den goal uit een penalty zichzelf een nuttigen 31 voorsprong met de rust bezorgend. Naast Zeelandia's kéeper Seybel, die menigen toch vooral voor de rust de Alliance-aanval. Dat hij niettemin doelpunten produceerde, schrijven wij toe, zooals we reeds zeiden, aan Zeelandia's doelman, den Alliance-midvoor en de Zeelandia-backs, die niet in staat bleken, aan een zoo zwakken aanval het hoofd te bieden. Ongetwijfeld hadden Pluymers en van Maaren hier beter werk geleverd- Laatst genoemden hadden beiden een plaats gevonden in de voorhoede, waar van Maaren beter werkte dan Pluymers. Pluymers werd echter door zijn medespelers verwaarloosd en kon daardoor ook niet ten volle zijn spel ontplooien. Hoewel niet opvallend, was ook in 't werk van Koster veel goeds te waardeeren. We somden de oorzaken van Alliance's grootere productiviteit op en willen daaraan nog toevoegen, dat het scheppen en be nutten van meerdere kansen ook weer voor een deel 't werk is van Heyne. Hij toch dringt de geheele middenlinie en voorhoede, direct, wanneer een aanval is afgeslagen, naar voren en dwingt daarmee a.h.w. de middenspelers tot deel name aan den aanval. Dit missen we ook bij Zeelandia, waar de mid denlinie soms een aar- digen schakel vormde tus- schen aanval en ver dediging, doch nooit ac tief aan den aanval deel nam. Wij hebben getracht, duidelijk te maken, waar in wij den oorzaak zoe- De Alliance-keeper grijpt tijdig in. blunder maakte,was de mid- voor in den Alliance-aanval de man, die dit klaar speel- pe. Hij was de eenige, die ons kon tevreden stellen, door een ge raffineerde tactiek, ge paard aan doortastend heid en snelheid van handelen. Ook den Alli- ance-spil mogen we even wel niet vergeten, daar hij één van de weinigen was, die zich boven zijn collega's verhief. Onbe holpen, lauw en stug was

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17