Zeeuwsche Omroep 118 VRIJDAG 24 APRIL 1931 No. 6 Op 27 April a.s. hopen te Nieuwerk de echte lieden L. Nikerk en S. Heijboer den dag te her denken, waarop zij voor 65 jaar iu den echt verbonden werden. h^f!!'7^i1I,naBSC^eDil;iHta'KrllVe^eeTgin^A"«Y"?-ü.'.0rI!a,.,n,e,,^LP^aschdaKeneenopvoerinRvan Ook in Breskens laten de dilettanten van zich hooren. De vereeniging H.O.V uit Breske het in Zeeland wel gewilde bi.13pel „Truusje Meijer". De A.V.E.D.O.-ers in actie in het 3e bedrijf. gaf een uitvoering te Groede en schijnt overvoede krachten te beschikken De Centrale Bond van Spoor- Tram- en A.T.O. (van Gend en Loos) personeel te Vlissingen hield Zaterdag 11 April zijn feestavond, waarbij de tooneelvereeniging. haar medewerking verleende en het kluchtspel gafDe principes van Van der Steen. De acteurs van den Bond bij hun spel. Hallo I hallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de stoomtram Walcheren haar zilveren jubilé gevierd heeft en dat ter gelegenheid daarvan het personeel „bij monde" van den boekhouder een groot portret van den presi dent-commissaris aanbood. Nou, noul daar moet je ook geen kunstgebit voor hebben I Uit Biggekerke vernamen wij, dat het mond- en klauwzeer is uitgebroken onder het vee van een landbouwer. Alleen de heel kleine varkens bleven daarvan gespaard. Die staan in Biggekerke natuurlijk onder gemeentelijke bescherming 1 Onze correspondent te Heinekenszand schrijft ons, dat de boeken van de kolenvereeniging „Samenwer king" door de politie in beslag zijn genomen en dat de penningmeester ontslagen is. De verontwaardiging onder de gedupeerde leden is groot. Kalmpjes aan goede menschen! Is't nu zoo vreemd, dat iemand die zooveel met kolen omgaat, er graag warmpjes bijzit? Men seint ons uit Baarland, dat er een overval heeft plaats gehad op een boerderij, bewoond door twee vrouwen. De misdadiger moest echter afdeinzen daar de gealarmeerde politieagent spoedig op bloote voeten arriveerde. In alle haast had de beschermer der plaatselijke veiligheid zijn schoeisel aan de handen gestoken. We begrijpen volkomen dat de boef voor zoo'n natuurverschijnsel op de vlucht is geslagen. De minister van Defensie vangt dit jaar met zijn militielichting te Zuidzande bot. Twee jongelingen hadden broederdienst en de zes anderen werden af gekeurd. Deanti-militairistische vereeniging wil thans haar congres te Zuidzande houden, mits de hoteliers geen kogelfleschjes in hun buffet of huzarensla in hun keuken bewaren. Uit Goes telefoneert men ons, dat de nieuwe am bachtsschool, die reeds 9 maanden klaar is, in Mei eindelijk officieel geopend zal worden. Voor de paar honderd leerlingen is het gelukkig, dat zij reeds veel eerder een andere opening gevonden hebben. Ze zouden anders lang op straat hebben moeten staan. Te Yzendijke is het gemoedelijke trammetje een ernstig ongeluk overkomen. Door onnaspeurlijke oor zaken kantelde onder hét rijden een wagen omver met al de gevolgen van dien. Gelukkig was het een personenrijtuig, zoodat er niemand gekwetst werd. Een Zeeuwsch Landbouwcourantje deelt mede dat het stoomschip „Zeester" voor de zooveelste maal naar Denemarken is vertrokken met een lading zaai- oesters. Wat de Deensche boeren daarvan denken te maaien is ons een raadsel. Zeeuwsch-Vlaanderen staat in rep en roer over brutale aardappeldiefstallen. De politie schijnt mach teloos te staan. Vermoedelijk gappen de langvingers alleen „poof'-aardappeien en dan is het natuurlijk gemakkelijk om beenen te maken. Tot de volgende week, dames en heeren Haar twintigjarig bestaan vierde kortelings de Schietvereeniging Marnix van Sint Aldegonde te Oost/West-Souburg. Op de jaarlijksche uitvoering van de Vlissingsche Padvinders in Hotel Brittannia oogstte het tooneelstuk „Het Vrouwtje van Stavoren" de vorige week groot succes. De Walchersche Tram van Domburg naar Vlissingen en Middelburg vierde de vorige week haar zilveren jubileum het bestuur bleek zich ter re ceptie in overgroote belang stelling te mogen verheugen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18