VROUWEN LEVEN VAN OUD NIEUW MAKEN 136 VRIJDAG 1 MEI 1931 No. 7 Ensemble „fair play", een elegante combinatie van donkere mollen stof en geruite zijde. HANDWERK ALS GARNEERING - HET WITTE TOETSJE AAN DEN HALS. ie handig is met de naald, kan nu vooral aan dat talent plezier beleven. Want de nieuw ste modellen voor dit seizoen zijn met hand werk versierd. Chap communal ontwierp alleraar digste toiletjes voor feestelijke gelegenheden van Engelsch borduursel, bijv.'n van voren openvnl- lenden rok en bolero van rose organdi in broderie anglaise over 'n zwart zijden gladde japon met pof mouwtjes; 'n japon van geborduurde strooken, twee voor den rok en één voor den tot aan de taille rei- kenden kraag. Ook lanceert dit Parijsche modehuis korte manteltjes van borduursel. Natuurlijk zijn zulke toiletten, geheel en al uit handborduursel bestaande, zeer kostbaar, en slechts weinigen zullen tijd en lust hebben om zóó iets zelf te maken. Anders is het echter met de versiering van blouses, vesten, kraagjes en manchetten. Met open gewerkte zoomen, fijne opnaaisels, richelieu- werk of broderie anglaise kan men een voornaam cachet geven aan iets dat overigens heel niet kost baar behoeft te wezen. Een goedkoope garneering, vlug en gemakkelijk uit te voeren, is het stikwerk, dat ook weer in de mode komt. Verbeeld u een zomertoiletje van naturel shantung, versierd met rijen stiksels in hel rood en hel groen. Ik verzeker u, dat het effect aardig is en fleurig. Wat zeker ook bij velen in den smaak zal vallen is het witte toetsje aan den hals, flatteerend bijna voor iedereen. Men kan er piqué voor nemen, of voor meer „gekleede" japonnen mousseline de soie, crêpe of zijde, maar men neme in elk geval iets, dat goed waschbaar is en dan zou ik aanraden twee stel te maken van kraagjes, manchetten en vestjes, want dat wit aan den hals is alleen fraai wanneer het smetteloos is, nietwaar Zwart met wit blijft een der meest geliefde com binaties voor dit seizoen, ofschoon ook donker blauw en wit modern zijn. Op witte zomerjurken zullen echter ook bonte jasjes gedragen worden. De voorliefde voor handwerk blijft niet alleen beperkt tot blouses en japonnen, zelfs de nieuwste schoenen worden met borduursel versierd. Ze zijn van linnen met richelieu-borduurse! op een effen ondergrond van donkerder tint. En er wordt nu immers zoozeer gestreefd naar ensembles! bij die geborduurde schoenen hooren bijpassende geborduurde tasschen. Ook geruite stoffen zijn weer modern. Hoe vindt ge het ensemble onzer eerste afbeelding? Dit elegante model van het modehuis A. Rosson, dat den sportieven naam kreeg „Fair Play" heeft een geruit vest met lange mouwen op effen rok, ter wijl de lange effen mantel met geruite zijde is gevoerd. Het wandelcostuum onzer tweede afbeelding heeft de half lange mouwen, zooals ook wel voor zomermantels gelanceerd worden. Dit costuum van donkerblauw laken, met kraag en mouw- afwerking van wit rips, werd ontworpen doorWorth. Het tunique-model is vooral geschikt voor haar, die iets kleiner lijken wil dan ze in werkelijkheid is. De elegante zomerhoed van het modehuis Reslaw in Londen, van zwart sisol, heeft een elegan te garneering van zijden brocaat. Voor den bol werden de bioemen uitgeknipt en geappliceerd. PAULA DEROSE Wandeljapvn pan donkerblauw laken mei garneering nan wit rips. om het rokje nog een weinig te verlengen. In dat geval kan een smal satijnen lint met een koketten strik op zijde, als ceintuur voor de nieuwe japon dienst doen. Door in het corsage een kanten vest te zetten en de mouwen geheel of gedeeltelijk van kant te maken, krijgt de japon een geheel ander aanzien, (fig. II). Is de japon nog te kort, dan knippe men haar vlak onder het decolleté door, late haar een eindje zakken en zette er van boven een kanten pas aan. (fig. III). in dit geval moeten de mouwen ook van kant zijn. Bij fig. Ill is de pas schulpvormig aangezet, zoo ook de in vorm geknipte kantstrook. Zooals ge ziet, lezeres, zijn er op deze wijze aardige resul taten te verkrijgen. 't Alleraardigste van alles is echter, dat 't niet veel geld kost en dat niemand uit 't keurig kanten kleedje, dat ge draagt, het zijden japonnetje van een paar jaar terug zal herkennen. MARGUERITE. Elegante strooien lioed, gegarneerd met brocaatzijde. Na de plotselinge omwenteling, welke onlangs in de modewereld heeft plaats gehad, zou't ons niet verwonderen, lezeres, indien er in uw kleerkast 'n nog keurig japonnetje van een vorig sei zoen hangt, dat ge niet meer aan kunt omdat 't totaal uit de mode is. De taille is laag en het rokje hopeloos kort (zie fig. I). Van zulk een japonnetje is echter best nog iets te maken .ln 't bijzonder wanneer het van zijde of crêpe de chine is. Met een paar meter bij passende kant en een klein beetje handigheid kan er zelfs 'n keurigavondtoilet- je van gemaakt worden. Laten wij u 'ns helpen We beginnen met den rokzoom los te tornen en dezen door'n z.g. valschen zoom te vervangen. Ver volgens maken we een kanten strook en rimpe len deze op de japon, zóó, dat de strook pl.m. 5 c.M. langer is dan de japon welke ze bedekt. De oude ceintuur wordt nauwer en smaller ge maakt en met een aar- digen gesp op taillehoogte bevestigd. De ceintuur kan echter ook gebruikt worden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16