Zeectw*c&e Sfto No. 7 VRIJDAG 1 MEI 1931 137 Een mooie wedstrijd was het, waarbij het Nederlandsch elftal Zondag tegen Duitschland 1—1 speelde in het Amsterdanische stadion. Technisch misschien minder knap dan de Duitschers, hebben de onzen echter enthousiast spel geleverd, en de uitslag is zeker verdiend. Hierboven ziet men Kniipfel in actie om het gevaar voor het Duitsche doel af te weren. Lagcndaal komt nog toe- loopen, maar zijn hulp is niet meer noodig: het Hollandsche doelpunt is 'n feit. Lagendaal in strijd met den Dultschen keeper. Het voetbalseizoen voor „Middelburg" is reeds eenige weken ten einde, voor wat de compe titie betreft. Het bestuur der groen-witten heeft gemeend, 'n serie vriendschappelijke wedstrij den te moeten organiseeren, eenerzijds voor haar supporters, anderzijds voor de nog voor voetbal geschikte Zondagen te benutten om de spelers te doen kennismaken met andere en betere spel methoden. Na S.V.V. en T.A.C. waren de Middel burgers er in geslaagd, den Westelijken le klasser Herines-D.V.S. tot het brengen van een bezoek over te halen. Het is reeds langen tijd geleden, dat we het ge noegen hadden, een eerste klasser in Middelburg te zien spelen en alleen daarvoor moeten we de M.-bestuurders dankbaar zijn, dat zij moeite noch kosten spaarden om dezen wensch van vele voet balliefhebbers in vervulling te doen gaan. Het was te voorzien, dat de groen-witten het zouden moeten afleggen en toch heeft het maar weinig gescheeld of de overwinning zou nog in Middelburg gebleven zijn. Het is Middelburg zelfs nog gelukt, tot uitbundige vreugde van haar aan hangers, de leiding te veroveren en met 32 voor te staan. Tenslotte wist H.D.V.S. echter zijn technische en tactische meerderheid in een 43- overwinning uit te drukken. Toch is het spel van dezen eerste-klasser ons tegengevallen, we hadden iets veel beters verwacht. Dat zij echter hun spel niet ten volle konden ontplooien, is aan één kant gelukkig, omdat we anders een te eenzijdige vertooning zouden hebben gekregen. Middelburg werd in 't begin wat in de war ge bracht door de wetenschap, te genover een eer ste-klasser te staan. Zoodra zij evenwel in 't oog kregen, dat zij niet geheel kansloos waren, kwam er meer vuur in hun spel. Tenslotte hebben zoowel aanval als verdediging 'n ent housiasme aan den dag ge legd, dat in staat bleek het hoofd te bieden aan een tech nisch veel beter spelend elftal. En in het plaatsen en over geven van den bal, afne men, opdrijven en plaats innemen door de spelers, keeper in laatste instantie op sublieme wijze zijn doel verdedigde. V. d. Griendt in de H.D.V.S.- voorhoede werd dank zij zijn reputatie als oud- internationaal goed in de gaten gehouden en kreeg dan ook weinig kans. De middcnlinie der Middel burgers heeft zich in de verdediging goed geweerd, vooral het kalme en berekende spel van Joh. Geelhoed viel ons op en hij sloeg evenals zijn collega Dirkse lang geen kwaad figuur tegen de le klasse tegenstanders. De voorhoede der Middelburgers speelde bij oogenblikken een vlot open spel, dat ongetwijfeld het succes van 3 doelpunten bracht. Vogel begint Te Middelburg bad een ont moeting plaats tusschen Mid delburg 1 en Hermes—D.V.S. 1, een westelijken le klasser uit Schiedam, welke door de gasten gewonnen werd met 4—3. Foto van het Hermes—D.V.S.-elftal. Bijna was dit schot Dingemanse te machtig. Het tweede doelpunt der gasten. kortom in alles bleek de meerderheid vanH.D. V.S. Het eenige wapen, dat Middelburg hiertegenover stellen kon, was ijver en enthousiasme. En zij deed dit met succes. Moeilijke problemen werden door de M.-achterhoede reso luut opgelost, terwijl de zich thuis te voelen in het groen-witte elftal en zal volgend jaar samen met de Bruijn nog wel van zich doen spreken. Een groot verschil tus schen het aanvallen van de beide elftallen was te bemerken. Een vlug ten aanval trekkende voor hoede,op den voet gevolgd door de middenlinie, met onmiddellijk opdringende backs,dat was deH.D.V.S. aanval. De aanval van Middel burg echter ontbeerde den steun van zijn middenlinie, welke meestal, blijk baar bevreesd voor den H.D.V.S.-aanval, in de achterhoede bleef. Daardoor kregen we nooit een constant Middelburg-overwicht, maar telkens ge heel op zich zelf staande aanvallen, die evenwel evenzoovele malen gevaar voor de H.D.V.S.- veste brachten. Tot slot willen we nog wijzen op het prachtige werk van keeper Beun, die zijn plaats onder de lat waard is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17