Zeeuwsche Omroep - -j4 4**# Hallohallo 1 hier it de persdienst van den ofiicieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Wissenkerke dat aan twee inge zetenen, die een kind uit de buitenhaven te Vlissingen gered hebben, een Zegmedaille is uitgereikt door de maatschappij tot behoud van drenkelingen te Amster dam. Hier moet een vergissing plaats gehad hebben. Vermoedelijk meende genoemde maatschappij, dat de wakkere mannen een kip gered hadden. Uit Schore seint men ons, dat iemand op de con structie-werkplaats van Sanderse een splinter in het oog heeft gekregen. Nog altijd.ziet men vlugger den splinter in 't oog van een ander dan den balk in zijn eigen. De Zeeuwsche tandartsen, zoo schrijft ons een toe genegen Zeeuw, hebben vorige week overwerkver- gunnrng aangevraagd. Als het waar is, bevreemdt het ons geen sikkepit. In de dagen rondom de stembus wil iedereen kiezen. Te Axel heeft men een landbouwer ingerekend, ver dacht van oplichting ten nadeeie der suikerfabriek te Moerbeeke. StreWge straf wordt niet verwacht. Het ligt zoo voor de hand dat iemand, dié veel in zulk soort fabrieken komt, terstond denkt aan zoete winstjes. Een logementhouder op Zuid-Beveiand is door de gezondheidscommissie aangeschreven, dat hij tegen de lekkage in zijn etablissement maatregelen behoort te nemen. De hotelier is schromelijk verontwaardigd. Tot nu toe had hij immers stroomend water op alle kamers wanneer het regende. Onze correspondent te Goes seint, dat daar een 17-jarig meisje op de kiezerslijst geplaatst is en hij vindt dat erg.'Wij niet. Als onze correspondent huis vader was, zou hij wel weten, dat hoe jonger de menschen zijn, hoe meer stem zij hebben. Een inwoner van Driewegen heeft des avonds bij 'n weduwe een ruit stukgeslagen en haar door de ontstane opening een brief overhandigd met het dilemma: je geld of je leven. De man is gearresteerd. Hij beweerde.dat hij zich oefende voor postbode. De rechter zal beslissen, of hij er geschikt voor is. Zal wel op strafport uitdraaien. Hier is nu niet meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren! VRIJDAG 1 MEI 1931 Het nieuwe, kortelings in gebruik genomen kantoorgebouw der Boerenleenbank te lerseke: links een gedeelte van het vroegere gebouwtje, dat er wel sterk mee contrasteert. Op 24 April j.l. vierde de Coöperatieve Boerenleenbank tg lerseke haar 25-jarig bestaan. Wij kiekten in een der lokalen van het nieuwe kantoorgebouw het bestuur met den raad van toezicht. Te Schore brandde de. landbouwschuur van den heer de Vrieze— Stols geheel af. Alles ging verloren tot vijf jonge kalveren toe. In de sluizen van Hansweert raakte het met grint geladen schip .unquenda" bij het zakken van het water bekneld en brak in aricen. Het bergen van schip en lading was geen eenvoudig karweitje. Bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen werd de onderzee boot Q 13 onder groote belangstelling van autoriteiten te water gelaten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19