VRIJDAG 1 MEI 1931 No. 7 123 MACHINEDEELEN. Voor de fabriek van Van der Lugt Voor Feyenoord en Burgerhout Voor Wilton, Ford en voor van Berkel staan de jongens in hun blauwe kielen hun overalls en bruine ketelpakken, tot de sirene AANVANG 1 gilt. De kranen rijden langs de ijle bruggen de hamers vallen klettrend op het ijzer en op de harten en op de gedachten. De fraisen draaien en hun knarsend piepen snijdt door de dunne zenuwdraden heen. zooals de fijne zenuwen der hand doorkorven worden tot ze leder is. De nagelpiepers en de fraisersmaatjes van Feyenoord en Burgerhout van Wilton, Ford en van Van Berkel Trrijgen gelooide zielen en hun hart is als een goed gesmeerd voortdraaiende machine, tot de sirene EINDE! gilt. Zoo is het fabrieksleven in onze provincie. Vlissingen ontleent er voor een groot deel zijn bloei aan. Wat zou deze stad zijn zonder haar im posante nijverheid Een nijverheid, die we elders in onze provincie haast niet vinden enkele be fte/ transport oan zmare stukken door de fabriek. Zijn eerste merk ziet er blijkbaar reeds goed uit. *^.Een der leerlingen aan de boormachine. drijven, w.o. de groote fabrieken te Sluiskil, uitgezon derd. Zeeland is en zcl in de eerste plaat.; landbouwland blij ven. En in dit vlakke land met zijn wei den en korenvel den schrikt men op bij het loeien der sirenes. Men verwacht hier niet den zwarten fa- briekssmook, noch het denderend ge raas der machines. Alles is er zoo rustig en kalm dat 'n dergelijk brand punt van mecha nisch leven er niet wordt verwacht. Maar het geeft relief. Het vormt een tegenstelling met de rust van het landschap. Zooals Zeeland met zijn land en water nu een maal een land van tegenstellingen is en wel altijd blijven zal. Op de leerschool der machinefabriek, een nakschool bij uitnemendheid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3