b \s ii ft - No. 8 VRIJDAG 8 MEI 1931 153 Toen lna den hoorn weer had opgehangen liep ze, in radeloozen angst het balkon op. Zou ze naar beneden durven springen Neen, de afstand was te groot, helaas Daar zag ze de brandladder, die naar boven leidde en zon der nadenken, in een intense behoefte aan menschen die haar zouden kunnen beschermen, begon ze die ladder op te klimmen. Met eenige moeite slaagde ze erin, daar boven op een ander balkon te komen en toen opeens keek ze in een helder verlichte kamer. Bij de tafel zat mevrouw Hoogeweg rustig te handwer ken en bij een grooten schilders ezel stond Fred Hoogeweg bij een bijna voltooid portret van zijn moeder. Fel licht viel op het groote schilderij, waarop de moederlijke zachtheid van het model zoo volkomen was uitgedrukt. Voor een oogenblik vergat lna alles wat haar hier heen gedreven had. Door de openstaande balkondeuren deed ze een stap naar binnen en bewonderend zei ze „O, wat lijkt dat prachtig De schilder keek haar stra lend aan. 1 I tSB F.en oase in het grootestaiislepenhet liegijnhof ie Amsterdam. Middagrust; sleeperspaarden aan de Maaskade Ie Rotterdam. „Vindt u vroeg daan prees hij. „Dan ga ik eens even hij, alsof het heele- kijken." maal niet vreemd Verschrikt greep lna hem bij den arm. was, dat ze opeens „Neen, niet gaan Hij zou u kwaad kunnen daar voor hem doen 1 Toe, gaat u niet stond. Een stralende glimlach trok over zijn gezicht. Maar mevrouw „Wees maar niet bang voor mij Ik neem Hoogeweg stond 'n revolver mee." verbaasd op. Toen hij weg was, scheen opeens alles om lna „Hoe komt u --?" heen te wankelen, een mist kwam voor haar oogen, Toen was lna ze viel achterover weer terstond tot Het eerste wat ze daarna weer zag, was het de werkelijkheid moederlijke, ronde gezicht van mevrouw Hooge- terug gebracht. weg, dat over haar heen gebogen stond en Ik was zoo bang," daarachter, angstig toekijkende kindergezichtjes, klaag deze, zenuw- Zij glimlachte. achtig haar handen „Gaat 't nu wat beter vroeg mevrouw Hooge- wringend. „Heele- weg. Toen keek ze om, Ina's blik volgend, maal alleen thuis, „Wel heb ik ooit! Wat doen jullie hier? En en de ketting was allemaal op bloote voeten 1" bijna door 1" Ze begonnen dadelijk allen door elkaar te „De ketting praten en lieten zien hoe voorzichtig ze van Welke ketting het kleine kleedje op 't groote karpet overstapten Mevrouw Hooge- om den kouden vloer niet te raken, weg drukte lna op lna breidde haar armen uit om de kinderen een gemakkelijken naar zich toe te halen en toen Fred Hoogeweg stoel neer. terugkwam, zat ze yroolijk te babbelen met de „Was u heele- kleintjes, terwijl de moeder hoofdschuddend en maal alleen thuis? glimlachend toekeek. En wat gebeurde „De inbreker is geknipt," zei Fred, „dank zij er toen vroeg ze de handige manier waarop u de zaak hebt aan- goedig. gepakt." „Ik was zoo lna bloosde en haar hart werd warm bij bang en toen dien lof. ging de deur open „Uw broer zal ook wel tevreden wezen en en ik dacht dat 't we! uit zijn hart laten om u nóg eens alleen te er iemand thuis ge- laten," voegde hij er aan toe met een grimmig komen was en ik gezicht. wilde den ketting Maar het was lna nu onverschillig, wat haar afhaken, maar toen broer of de anderen ervan zouden denken. Het kwam er een hand was of ze hen allen nu niet meer noodig had, nu met een vijl, om ze hier vrienden gevonden had en ze zich niet den ketting door meer eenzaam voelde. te vijlen De kinderen werden naar bed gezonden, me- „Een inbreker!" vrouw Hoogeweg ging gezellig thee zetten en lna riep Fred. „Ik zal vertelde van haar belangstelling in de kunst van dadelijk éérst de Fred Hoogeweg. politie opbellen Later bij het afscheid, toen Ina's broer door den ,Dat is al ge- concierge gewaarschuwd naar boven was ge beurd. Ik heb den komen om haar te halen, zei Fred concierge gewaar- „Ik voel wel sympathie voor dien inbreker! schuwd En u „Uitstekend ge- „Ik ook," fluisterde lna blozend.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 11