Zeeuwsch qJ^IEüWS S B la WIK iMcijn uaii sliill2iililü3l §T~\ t nH Zeeuwsche Omroep VRIJDAG 8 MEI 1931 159 jmMO. Hallo! hallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. In het raadsverslag van Nieuw- en St Joosland in ons nummer van Woensdag, schreef .de Zeeuw,'' is in regel 38 sprake van verkiezing. Bedoeld is vee keuring. 'n Prettige vergissing voor de gemeente- raadscandidaten I Onze correspondent te Bruinisse meldt,dat er onder de belanghebbenden bij de oester- en mosselcultuur ernstige bezwaren bestaan tegen de werken tot nor maliseering van het Hellegat. B. en W. van Bruinisse, die ook niet over den gang van zaken tevreden zijn, hebben nu bij den minister een rekest ingediend, 't Spijt ons voor de Bruinissers dat zij meenen, zich zoo ernstig met het hellegat bezig te moeten houden. Wij brave menschen interesseeren ons meer voor de hemelpoort. Uit Middelburg meldt ons een der hoogste autori teiten, dat aan het Consultatie-bureau de duizendste zuigeling is ingeschreven. Het personeel der inrich ting werd befuifd; de baby schreeuwde alleen. Deze jonge wereldburger moet al wel heel vroeg onder vinden, dat van iemands eigen feesten een ander het meeste plezier heeft. Te Rilland Bath heeft zich bij de winkeliers een man vervoegd, die voorgaf te zijn gezonden door den keuringsdienst van waren om de weegschalen na te zien. Als een dezer instrumenten niet deugde, liet de gestrenge ambtenaar de middenstanders daarvoor enkele guldens boete betalen. Ook in Rilland echter haalt de waarheid de leugen in en zoo bleek de „ambtenaar" al spoedig niets anders dan een woon wagenbewoner. De man is opgepikt en naar Middel burg gezonden. Daar zal hij met de weegschaal van Vrouwe Justitia kennis maken en ongetwijfeld te licht worden bevonden. In de Provinciale Staten kozen de Zeeuwsch- Vlamingen dezen keer een „wilde." Ze begonnen zeker genoeg te krijgen van de spreekwoordelijk be faamde tamheid van dit Abdij-(siroop)-college. Op het gerucht dat zich iemand in het jachtveld bevond met een dubbelloopsgeweer, heeft de geheele politie-macht te Groede een klopjacht georganiseerd met verrassend succes, want inderdaad gelukte het de hand te leggen op een persoon, die een stofkam bij zich droeg. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren I Op 25 en 26 April werd te Middelburg een Kadercursus georganiseerd, uitgaande van 't Instituut voor Arbeidersontwikkeling in de Provincie Zeeland De plechtige begrafenis van den heer Perrels te Veere met politie-eer, waarbij voor het eerst f het va»:-del van den bond werd medegedragen./ Poli. van de Ammoniakfabriek te Sluiskil, waar twee arbei ders door kolendampvergiftiging om het leven kwamen. .Te Veere overleed de zeer bekende veld wachter J. Perrels, die in z'n loopbaan tevens naam had weten te maken als oudheidkundige en als zoodanig lid was van het Zeeuwsch Genootschap van Kunstenen Wetenschappen. De heer Perrels was ook voorzitter van den Algemeenen Ned. Politiebond en genoot aller achting. Foto van den overledene. De Ferryboot heeft haar Zondagsche pakje' weer aan en is weer paraat om de duizen den vreemdelingen over te zetten. De bedrijfsleider Siegmund Wilke die ternauwernood aan den dood ontsnapte.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17