In en om Tante Posaf. „Wie 't eerste komt, wie 't eerste maalt." In en om het groote Post kantoor te Rotterdam is steeds een prettige en inte ressante drukte. De vele bezoekers vormen een boeiende verscheidenheid van menschen, die steeds de moeite waard is om be schouwd te worden. V, Postkantoor niet alleen bezig gehouden TVfet de talrijke bezoekers, doch „neus den" ook eens rond achter en om 't groote gebouw voorts bezochten we de pakket- post-afdeeling bij het station D. P. De directie van het Postkantoor had ons welwillend entree gegeven. Al die indrukken, welke wij opdeden, bevestigden onze goede, meening, die wij over de Nederlandsche en Rotterdamsche Posterijen hadden. En nu wij toch over dit onderwerp een regeltje schrijven, zouden we 't in één opzicht wel graag eens voor de postmannen willen opnemen, wier arbeid wij van zeer nabij zagen. In een groot deel der Nederlandsche pers wordt nog steeds geschermd met de In de groote, fraaie zaal van 't monumentale Post kantoor heeft men daar voor gelegenheid genoeg. Daar staan steeds rijen wachtenden voor de di verse loketten, die echter vlot geholpen worden door de employé's. Vooral voor de postze gelloketten heerscht altijd veel drukte, er schijnt in ons land héél wat te wor den gecorrespondeerd. We hebben ons bij ons jongste bezoek aan het. W^Een groepje postmannen.Hoe veel correspondentie van zeer diversen inhoud zouden de bestellers in al die jaren reeds hebben rondgebracht Ee udig vrachtje „post",van de treinen en f n mannen die voor „postpaarden" fungeeren H8 VRIJDAG 8 MEI 1931 No. 8 ln en uit! De trappen van het bordes van het fraaie postkantoor worden heel wat betreden. Bij de postbussen. De bediende leegt het hokje, waarin de brieven, enz. voor z'n firma gereed lagen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 6