No' 8 VRIJDAG 8 MEI 1931 Wachtend op de beurt vóór de ^postcheque en giro-loketten. De jongen (met sigaret) heeft onzen fotograaf in de kijkers. „Dat is in f e bus," kan dit meisje met recht zeggen. uitdrukking „Tante Pos," die wij dtór- om onfrisch, afgezaagd en niet sympathiek vinden, omdat ze o.i. niet of zeer weftiig gemotiveerd is. Is die uitdrukking in zwang geraakt, omdat er misschien drie maal in 't jaar een brief of stuk te laat of in 't geheel niet overkomt Is het eigenlijk wel billijk, gezien de ontzaglijke werkzaamheden der Post en dc betrekkelijk weinige feiten, elkaar maar weer steeds die wat duffe uitdrukking na te zeggen en te schrijven Ligt hierin misschien niet een beetje gebrek aan originaliteit en te gemak kelijk volgen van een oude sleur Het spijt ons, dat we even tegen onze geachte collega's moeten ingaan, van een anderen kant zijn we blij, dat we eens ons hart konden uitspreken. Globaal beschouwd kunnen wij niet anders dan een gepast respect hebben voor wat de Nederlandsche kosterijen, in haar zoo gevarieerde functie, presteert' en er bestaat De waardige groote zaal-wachter wijst allen gaarne den weg, of verstrekt met genoegen alle mogelijke inlichtingen. o.i. geen reden, ondanks sommige fouten, om tot in den treure de Post met een, zij het dan goeie, ouwe tante te vergelijken. Van het goed geregelde en prachtig gehuisveste Rotterdanrsche Post bedrijf geven we hier bij onzen lezers enkele nieuwe en interessante kieken. We hopen, dat deze bij velen in den smaak zullen vallen. Wellicht zien enkele abonné's zichzelf met vreugde hier op het plaatje terug Een kijkje bij de pakketpost. Dc bekende auto wordt volgeladen. Men kan aan de diverse lessenaars ongestoord zijn correspondentie af maken,ol ander schrijfwerk verrichten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 7