VROUWENLEVE 176 VRIJDAG 15 MEI 1931 No' 9 KLEUREN VOOR HET SEIZOEN voor laag uitgesneden mouwlooze vesten, bestemd om over eenvoudige sporttoiletjes te worden ge dragen. Bij zoo'n vest hoort dan 'n das en 'n hoedje van dezelfde stof en soms krijgt de witte blouse er zelfs nog 'n das van. Onze 'eerste foto toont een buitengewoon elegan- ten korten avondmantel van zwart fluweel, ge voerd met satijn, over een avondtoilet, bewerkt met kleine ruiten van pareltjes. Het geheele toilet werd ontworpen "1 door Philippe et Gaston, die het „Nuit Bleue" noemden. De kleine zwart strooien hoed in steek-model van onze tweede foto is gegarneerd met 'n rooden gesp. Dit model is van het modehuis Preslaw in Londen. PAULA DEROSE. in tegenovergestelde richting, met 'n stuk of drie schuine strepen onder op de mouwen. Als garnee ring van een effen japonnetje voldoen deze lijnen, welke zeer zeker 'n goedkoope garneering vormen, uitstekend en het japonnetje behoeft dan enkel nog maar de een of andere halsafwerking om geheel compleet te zijn. Heel elegant is ook een japon van tweeërlei kleur een gelegenheid om van twee oude toiletjes In de kleerenkast van de chic gb- kleede vrouw zal dit seizoen de combinatie marineblauw-wit of zwart wit niet ontbreken. Minder chic, doch toch aantrekkelijk, zijn de marine blauwe kleuren voor het wandeltoilet, met een snufje vlammend rood voor ceintuur, hoed en tasch. Het vuurrood wordt zeer veel toe gepast voor de completeering van het geheel. Donkerbruin en vuurrood worden gecombineerd, en inplaats van bruin met beige ziet men de meer flatteeren- de combinatie bruin-groen. Mooie zacht citroen-gele tinten, de reeks van linde-groen en turquoise, en heldere pastel-kleuren blauw en bruin, zijn de seizoen-kleuren. DIAGONALE LIJNEN Avondtoilet bewerkt met pareltjes onder een eleganten zwart fluwee- len mantel met satijnen voering. Blouse met origlneele garneering. Niet alleen diagonale stoffen zijn in de mode, ook bij de garneering van japonnen en mantels wenden de Parijsche couturiers bij voorkeur schuine lijnen aan. En die schuine lijn geeft aan de gestalte iets elegants en iets jeugdigs, de diagonale strepen of streepjes doen het figuur slanker lijken, geven er een zekere* vlotheid aan. En door het tegen elkaar aanzetten van die strepen, verkrijgt men, zonder veel moeite, een garneering door de stof zelf. Voor een japon met korten mantel kan de rok schuin langs de streep op de effen blouse worden aangezet, wat een aardig effect maakt. De mantel wordt dan zoo lang ge nomen, dat hij precies het effenkleurige bovenge deelte van de japon be dekt. De diagonale stoffen leenen zich ook uitstekend voor de eenvoudige goed kleedende japonnetjes, met 'n paar plooien in den rok, 'n ceintuurtje om het middel en 'n aardig kraagje, 'n paar revers, 'n strik of 'n zwierige jabot bij de halsafsluiting. Bij effen stoffen kan de diagonale lijn precies daar worden aangebracht, waar men ze hebben wil, in den vorm van fijne opnaaisels, stiksels, biais of eenvoudig borduurwerk. Denk u 'n stuk of vijf van die schuine lijnen op de blouse, in een driehoek van den schouder tot aan de taille, en 'n grooteren driehoek op den rok, Zwart strooien hoed met roode gesp. een nieuw te maken bijv. beige met bruin. Het bovengedeelte van lichtkleurige stof wordt dan in schuine lijn, van de rechterheup opwaarts loopend naar de taille, op den donkeren rok gezet. Is de rok geplooid, dan worden die plooien halver wege, diezelfde lijn vol gend, vastgehecht. De van onderen wijd uitvallende mouwen krijgen daar een driehoekig inzetsel van de donkere stof, terwijl donkere knoopen de blouse sieren. Op fleurige zijden of voile japonnetjes worden smalle geplisseerdestrook- jes, die ook ter garneering van de taille dienen, in diagonale lijn op den rok gezet. Een aardig idee voor 'n blouse van naturel shantung of witte wasch- bare zijde zijn schuine strepen van stiksels of borduursel op het geheele rechter voorpand en de zelfde strepen, op gelijken afstand, rondom een reep stof, welke het linkervoorpand aan den hals afwerkt en door een gleuf terecht komt op het andere voorpand, zooals bijgaande schets dat aangeeft. Diagonale wollen stof wordt ook wel aangewend

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16