De Stemming 178 VRIJDAG 15 MEI 1931 No. 9 Vorige week vierde het echtpaar v. d. Weel te Middelburg zijn gouden bruiloft. We kiekten de beide nog krasse menschen in de bloemetjes. De Fox-Movietone Film vervaardigde dezer dagen op den boulevard te Vlissingen een sprekende-film-opnamevanZeeuwsche Boeren dansen. De klonipendansersgroep in actie vs-'Z-v s-' Aan den voet van het De Ruyter Standbeeld wordt het kleine dans- orkest gefilmd. *^Te Sluis werd een der bekende stallen der Zeeuwsche fokpaarden geveild, waarbij veel belangstelling was. De oud-nationaal kampioen wordt voorgeleid. Een der te verkoopen paarden moet een proeve afleggen van z'n loop-capaciteiten. De Commissie, gevormd uit de Buurtvereeniging Bouwplan I, deed op Vrijdag 1 Mei 1931 in het slot Ostende te Qoes opvoeren de kinderoperette: De kleermaker en de kabouters. Hierboven 'n foto van de medespelenden, die zorgden voor'n schitterend geslaagde uitvoering. M. Hei rvas een dag van stemming in ieder stemlokaal. Een ieder kon nu kiezen haar of zijn ideaal. Zoo zelden stemt men samen, in huisgezin en Staat. Nu stemde men zeer stemmig zijn eigen candidaat. Zelfs stakers gingen stemmen. Hun stemmen staakten niet; Wie in het stemmen staakte macht boete in 't verschiet. Pianostemmers stemden en zijn dat zeer gemoon. 'Zelfs dooven gingen stemmen, al hoorden ze geen toon! Zoo brenge deze stemming, in iedere partij, een vreugdevolle stemming Dan is de stemming blij C. J. v. V.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18