^ierlei O O <S Zeeuwsche Omroep H No. 9 VRIJDAG 15 MEI 1931 179 Bij de opening van het vliegterrein te Haamstede reed een der auto's door de drukte in de sloot. Foto van den auto in z'n benarde positie. Burgemeester Bruggeman van Oudclande herdenkt 27 Mei zijn 25-jarig ambtsjubileum. Foto van den jubilaris. Voor enkele dagen moest het mili tair vliegtuig C V No 304, op weg naar het vliegveld te Souburg, tus- schen 's Heer Abtskerke en Nisse wegens warmloopen van den motor een noodlanding maken. De inzitten de officieren kwamen, op eenige lichte blessuren na, met den schrik vrij. allo I hallo I hier is de officieele persdienst van den origineelen Zeeuwschen Omroep. Het verder ver tellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg, dat het bestuur der N.V. tot exploitatie van het Beursgebouw besloten heeft tot instelling van een bloemenmarkt. Om de zaak goed in 't geheugen te houden der bevolking raden wij aan de eerste marktdagen niets dan vergeet- mij-nietjes te doen verkoopen. Onze correspondent te Heinkenszand deed ons een hartroerend verslag toekomen over de vergadering der plaatselijke ijsclub, die tragisch werd door het vaarwel dat men den aftredenden voorzitter moest toeroepen. Den scheidenden bestuurder werd tenslotte een vulpotlood aangeboden. Wij vonden dat bij deze ijselijke historie een paar schaatsen beter gepast hadden. Uit Haamstede vernamen wij, dat de opening van het fameuze vliegveld verstoord is door den zes uren achter elkaar neerstroomenden regen. Pluvius ver keerde waarschijnlijk in de verbeelding, dat men een landingsplaats voor watervliegtuigen noodig had. Onze medewerker te Ierseke seinde ons dat een dorpsgenoot van hem de eerste perziken naar de Middelburgsche veiling gebracht heeft. We kunnen ons vergissenmaar het staat ons vast voor den geest dat wij toch reeds eerder van die vruchten ge hoord hebben. De Zeeuwsche voorjaarsschoonmaak staat in het zenith. Uit 33 dorpen ontvingen wij berichten over vrouwen, die van het plafond via een trapje naar be neden vielen en ledematen kneusden. De respectieve echtgenooten moeten wel gedacht hebben aan't spreek woord: „Als de nood 't hoogst is Uit Walcheren ontvingen wij de vorige week een somber gesteld bericht over tuinbouwers, die het vuur in hun komkommers waargenomen hadden. In deze koele Meimaand kan men dit element beter in zijn kamerkachel ontdekken I Bij Nisse is een legervliegtuig naar omlaag getuimeld. Gezien de publieke vermakelijkheid, die dit voor de bevolking opleverde, moeten enkele dorpen in den omtrek er ernstig over denken om dit jaar de kermis af te schaffen. Te Stavenisse is een logeerende schoonmoeder door een stoel gezakt en vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd. De fabrikant dier stoelen ontving deze week herhaalde malen prijsaanvraag. Een schooljongen te Temeuzen, die de meerdere gehardheid van onze voorouders moest aantoonen, was daar heel spoedig mee klaar. Hij wees den meester doodeenvoudig op het groote verschil.dat er bestond tusschen Hunne-bedden en onze bedden. Uit Serooskerke vernamen wij, dat de nieuwe school geopend is met eenige festiviteiten voor de grooteren. De kleineren hebben meer pleizier in het sluiten van zoo'n inrichting. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heerenl De gemeente Goes heeft de villa „Ma retraite", liggend in de gemeente Kloctinge, aangekocht en verkreeg daar door niet alleen een fraai buitenverblijf, maar tevens een stuk grond van het naburige dorp, dat gedeeltelijk op annexatie wacht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19