V, Oo 7 v 7 162 VRIJDAG 15 MEI 1931 No. 9 In dezen tijd van het jaar doen de vele verschillende kleuren van tulpen en narcissen weldadig aan voor ieder, die dit dorado van rust bezoekt. De autoriteiten brengen een bezoek aan de velden onder leiding van de directie der N.V. Nieuw Haamstede vóór de opening van het vliegveld. Walcheren heeft te recht den naam vanZeeiandstuin, maar na dit eiland volgt ontegenzeglijk Schou wen in schoonheid. Ook daar herinnering aa het grijs verleden in de stad Zierikzee met haar plompen toren, haar nauwe straatjes, haar typische geveltjes in de stad van Jacob Cats, Brouwers haven, eens een belangrijke koopmanshaven in den tweeden stompen toren van het verdronken Koudekerk. Wat een pracht in de groote water plassen aan de zuidkust, waar die typische vogel soort haar bijzonder smakelijk eimitatie-kievits- eieren legt, maar bovenal in de aan natuur zoo rijke duinstreek in de gemeenten Renesse, Burgh en vooral Haamstede. Veel te weinig Nederlanders kennen dit mooie plekje van ons vaderland, veel te weinig werkers volgen het voorbeeld van onzen Aankomst van den Commissaris der Koningin op het vliegveld der N.V. Nieuw Haamstede. In de eigen Zeeuwsche bloemen. grooten acteur, v. d. LugtMelsert, om daar te gaan rusten na volbrachten arbeid. Gelukkig telt Nederland nog vele flinke mannen, die voor de ontwikkeling van een bepaald deel hun krachten willen inspan nen, hun capaciteiten wil len beschikbaar stellen. Reeds eenige jaren hebben volhardende kweekers perceelen in deze streek aangelegd voor met succes beoefende bloementeelt en nu in dezen tijd van het jaar doen de vele verschillende kleuren van tulpen, narcissen en wat dies meer zij weldadig aan voor ieder, die den tocht over de Oosterschelde onder neemt en dit dorado van rust en natuurgenot bezoekt. Te meer zal dit in de toekomst het geval zijn, als de ijverige raad van bestuur en de niet minder voortvarende directie van de opgerichte naam- looze vennootschap „Nieuw Haamstede" op haar ruim 400 H.A. groote terreinen de verwachte bedrijven, grooter en kleiner, hebben zien verrijzen, De burgemeester van Rotterdam in gesprek inet den bur gemeester van Vlissingen, die mede aanwezig was en me na Vlissingens haven-outillage thans naar perspectieven speurt voor Vlissingen als vïieghaven voor eene door ae K.L.M. te openen lijn Rotterdam—Haamstede -Vlissingen. De burgemeester van Rotterdam komt per vlieg tuig van de K.UM. op het nieuwe vliegveld aan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2