V No. 9 VRIJDAG 15 MEI 1931 Een driewerf hoera op de nieuwe onderneming, nadat de Commissaris der Koningin het belemmerende blok voor de vliegtuigwielen heeft weggetrokken. ieder met een vriendelijke woning, passend bij deze omgeving, en wanneer al deze terreinen, het zij met bloemen, hetzij met aardbeien of minder teere tuinbouwproducten zijn bezaaid, en er alom in den oogsttijd van deze producten leven en bedrijvigheid zullen zijn. Dan zal het voor hem, die komt rusten, toch geen hinderlijke onrust zijn, want de bonte kleuren kullen een aangename afwisseling geven voor de ongezonde stadsluchten en het geroezemoes van de groote steden. Dan worden de vreemdelingen niet meer bij tientallen verwacht, doch bij honderdtallen, dan zullen pensions verrijzen en het|nu alleen nog op pgpier bestaande badhotel naast den vuurtoren zal aan de zeevarenden toonen, dat er op Schouwen ook bedrijvigheid heerscht, dat ook daar mannen en vrouwen met energie werken voor een goed bestaan voor zich en de hunnen. Was het verkeer op dit eiland enkele tientallen jaren geleden dooi het aanleggen van de lijn van de Rotterdamsche tramwegmaatschappij reeds veel verbeterd, de intrede van den auto maakte de afstanden tus- schen oost en west, noord en zuid, weer belangrijk korter. Maar steeds bleef het komen op het eiland een moeilijkheid, steeds moest van een boot gebruik worden gemaakt. En al zijn de stoombooten van de Provincie en van de R.T.M. vrij comfortabel en goed gebouwd, zoodat men steeds op een veili- gen overtocht kon rekenen, het kostte toch vrij veel tijd, een reis naar Schouwen, ook al zullen onze voorvaderen, wachtend op goeden wind, er met hun zeilschepen nog heel wat langer over hebben gedaan. Ook hier daagt het echter, nu de plannen voor een Iuchtverbinding, eerst als een utopie door velen belachelijk genoemd en schouder ophalend begroet, toch niet geheel onuitvoerbaar worden geacht, vooral als men Schouwen ziet als een tusschen-station voor een luchtdienst Rotter dam—Vlissingen v.v. Daarvoor moest echter een landingsplaats aanwezig zijn en toen de pogingen om deze in de nabijheid van de voornaamste plaats, Zierikzee, te maken, mislukten, heeft genoemde Vennootschap ook hier de koe bij de hoorns gevat en een deel van haar terreinen voor vliegveld be stemd en het op eigen kosten voor zijn doel in orde gebracht. Toen dan ook Maandag 4 Mei de autoriteiten kwamen om de officieele opening bij te wonen, troffen zij een goed geëgaliseerd veld aan, waarop de groote vliegtuigen van onze nationale lijn, de K.L.M., even mooi konden dalen, als de militaire machines en de kleine sportvliegtuigen van de Rotterdamsche Aeroclub. Zoowel de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. Quarles van Ufford, als de burgemeester van Rotterdam, de heer Droogleever Fortuijn waren onder de gasten, die per vliegmachine, weer en wind trotseerend, naar Schouwen kwamen, en aan den volke kond deden van hunne ingenomen heid met dit prachtig voorbeeld van hetgeen het 163 particulier initiatief ook in deze moeilijke tijden weet te bereiken. Er zijn dien dag door rijen van sprekers goede wenschen geuit voor het in alle opzichten slagen van de plannen om Schouwen en in het bijzonder het westelijk deel van het eiland vooruit te brengen. Kan er voorloopig nog niet tot een geregelden passagiersdienst worden besloten, en al zal dit, als geen tegenspoed wordt ondervonden, op zijn vroegst op 1 Mei 1932 het geval zijn, toch is de K.L.M. nu reeds genegen, om als er een bepaald bedrag aan vracht verzekerd is, de op snelvervoer aangewezen producten te komen halen en naar Rotterdam te brengen, waar zij gevoegd zullen worden bij die uit het Westland en uit de Holland- sche bloembollenstreken. Dan zal men des morgens vroeg verpakte aardbeien van de voor dezen teelt bij uitstek geschikte gronden des middags te Rotterdam en verder in Holland kunnen koopen, dan zullen de met zorg gekweekte bloemen de inwoners van de Hollandsche steden in staat stellen, hun huizen op te vroolijken. Dan zal „Schouwen Vooruit" daardoor niet slechts een leuze, maar ook werkelijkheid wórden. Mogen deze regelen en niet minder de hierbij gevoegde kiekjes der bloemen velden en de actueele afbeeldingen van den ope ningsdag daartoe het hunne kunnen bijdragen. „Op naar Schouwen". LUCTOR. Daar gédn ze! Na de ontvangst te Haamstede verlaten de genoodigden onder stroomenden regen het Raadhuis, Door eenige Schouwensche dames werd het eeiste pakje aan een vertegenwoordiger der waarvoor een toepasselijke versiering was aangebracht. K.L.M. ter verzending aangeboden op eenigszins officieele wijze.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3