VNARTSDAa ■M m 198 VRIJDAG 22 MEI 1931 No. 10 Te Goes organiseerde de transportcolonne oan het Roode Kruis uit Vlissingen een demon stratie, die zeer ovel belangstelling trok. Hemelvaartsdag is de dag van de fiets en den zang. Als het mooi weer is, bestijgt heel Zeeland de fiets om eens te gaan kijken, hoe het er buiten het eigen dorp uitziet. Dit jaar treft het wel gelukkig, dat deze dag zoo ongeveer samenvalt met het hoogtepunt van den bloei. Er is nu zeker heel wat te genieten. De stevige wind heeft geen afbreuk kunnen doen aan de fietslust. Vooral op Walcheren heerschte een bij zondere drukte. Eenige staaltjes geven we er van. Dan is Hemelvaartsdag van den zang. Alle zangver- eenigingen trekken eensgezind ten strijde. In verschillende plaatsen werd 'n concours gehouden, waarvan dat te Biezelinge wel het voornaamste kan worden genoemd. Opening met zang. De dames- partij. Een deel der heerenpartij tijdens het openingsnummer Maar er was dit jaar meer te doen. De Ver. „Het Roode Kruis" had te Goes een propaganda-bijeenkomst georganiseerd, die veel kijkers trok. Men zag plotseling menschen door den grond zakken of flauwvallen, waarop dan stevige Roode-Kruis-soldaten en frissche verplêegzuster- tjes ijlings toesnelden. De gewonden werden, nadat de eerste hulp was verleend, een café binnengedragen misschien kregen ze daar wel een hartversterking om weer op dreef te komen........ In ieder geval Werkzaamheden met denRoode- Kruishond „Ilertha". Hertha springt ooer een schutting. Hertha vindt een gewonde en apporteert diens hoofddeksel. De behandeling pan den door Hertha opgespoorden gewonde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 26