ZeeaWsch Nieuws Zeeuwsche Omroep H Pinfesïereii 184 Het vervoer van goederen na de officieele opening van het vliegterrein op Haamstede is reeds begonnen, naar en van Rotterdam. Aankomst van een vliegtuig met goederen voor, W. Merle en de firma Lakker te Zierikzee. VRIJDAG 22 MEI 1931 No. 10 Ten bate van een eigen clubgebouw te Hansweert werd aldaar op Hemel vaartsdag een bazar ge houden, die uitnemend slaagde. De opening vond plaats door Dr. van Selms(x) en burgemeester Elenbaas(xx),der gemeen te Kruiningen-Hansweert, die we hier met de com missie bijeen zien. Hier naast: een kijkje op het feestelijk versierde schoollokaal waar de bazar gehouden werd. allo 1 hallo 1 hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. - Men meldt ons uit Ierseke, dat honderd ouden van dagen in luxe-auto's een tochtje naar Domburg ge maakt hebben. Pogingen van de lieve jeugd om n strophe van het bekende lied: „Ik heb mijn wagen volgeladen" aan te heffen, konden gelukkig door de politie onderdrukt worden. Een geestdriftig Zierikzee-enaar telegrafeert ons, dat voortaan des Zondags ook uit het politie-bureau getelefoneerd kan worden met de buitenwereld. Dat noemen wij nog eens hart voor arrestanten hebben I De gemeente Overslag heeft gevlagd en gejubeld, omdat bij enkele candidaatstelling de complete raad reeds gekozen is. In tegenstelling met elders, is het dus in Overslaghoe minder stemming, hoe meer vreugde. Een inwoner uit Elleineet verzocht ons te protestee ren tegen het feit, dat de leiding van het plaatselijk tooneelgezelschap iemand met een zwaar verband om de kin een rol heeft laten spelen. Ernstig gewonden hooren in bed, beweert de teerhartige. Na informatie bleek ons, dat hier een vergissing in't spelts. Bedoeld verband was geen verband, maar 'n geïmproviseerde ringbaard. Daar de raffia op was, had men zijn toe vlucht tot manufacturen moeten nemen. Uit Sas van Gent vernamen wij, dat een voorstel tot aankoop van de wielerbaan door den raad niet kon worden afgehandeld, omdat de stemmen staakten. Onze berichtgever betreurt dit; hij had zoo graag de vroedschap een eere-rondje zien rijden. Best mogelijk, maar wij vinden dat een raad geen wielerbaan behoeft te koopendie ziet ze zonder zoo'n etablissement toch vaak genoeg rennen. Uit Vlissingen kabeltelegrafeert men ons, dat bij 'n ruzie over uitgeleend geld de schuldenaar zijn schutd- eischer zoo'n opmepper verkocht, dat hij 'n hersen schudding er van kreeg. Als verzachtende omstandig heid moge gelden, dat deze Dempsey vroeger werkzaam was bij de belasting (afd. Hoofdelijke Omslag). Te Biezelinge hebben op Hemelvaartsdag 2700 Zeeu wen op een concours gezongen. Het ontwikkelde geluid moet geweldig zijn geweest. Gevreesd wordt, dat alle zangvogels van den schrik Zuid-Beveland verlaten hebben. Uit ljzendijke seint men ons, dat de kommiezen proces-verbaal hebben opgemaakt tegen een vracht rijder, die drie kalveren geschaakt had in BelgiS en deze dieren frauduleus in wilde voeren. Een beetje tegemoetkomendheid inzake kalverliefde aan de grens lijkt ons wel gewenschtl De provinciale Zeeuwsche Brandweerbond, die haar eerste jaarvergadering moest houden, heeft bij gebrek aan agenda-punten maar een eere-voorzitter benoemd. Ook op een vraag naar plannen kwam een gemak zuchtig antwoord. Men wil het bestuur nu eenige „luie" stoelen schenken. Men kan er zeker van zijn, dat ze nuttig gebruikt gaan worden! Tot de volgende week, dames en heertn! Mei. Verheijen te Zierikzee vierde haar 50-jarig jubileum als 'onderwijzer der Christelijke Bewaarschool. Foto van het bestuur der school en van de jubilaresse na de officieele huldiging. Het echtpaar P. v. d. Weil-Verhoef te Middelburg werd bij gelegenheid van het 50-jarig huwelijks jubileum een serenade gebracht door de mond- harmonica-vereeniging „Crescendo. Pinksterzondag Pinkster klokken klinken over straat en gracht. Meien en seringen geuren boomen staan in bloesempracht. Menschen gaan in Zondagskleeding naar hun kerken rustig voort 't Is een dag van stille wijding, waar geen wanklank wordt gehoord. Pinkstermaandag volle tremmen, auto's, fietsen en gerij - Ieder wil deez' dag genieten van de vreugde van den Mei. Naar de stranden van ons eiland is de gansche stad gevlucht. Elk wil dezen dag genieten van de frissche, zilte lucht. Pinksterdingsdag werkt een ieder in de stad op halve kracht. Walcherens boeren en boerinnen worden dan in stad gewacht. Pinksteren drijft den mensch naar buiten en wat buiten woont naar stad Zoo krijgt elk naar zijn begeeren stadsche lucht of zonnebad! M. C. J. v. V. Een zeldzaam karwei. Voor het uitbaggeren van de grachten te Middelburg moest de baggermolen over land naar de grachten w.>r,d gevoerd. Foto yan dit zeldzame en lastige werk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 4