$ïaUb-Ón^wiUen-^mekeiu\% No. 11 VRIJDAG 29 MEI 1931 213 Sinds onze laatste opgave keerden mij. tengevolge onzer de volgende bedragen uit, aan M. M. Dansberg, Rosenstraat 6, Rotterdam f 30. H. Schellekens, Hofpoelstraat 36, Brunssum 300 H. J. Stickelbruch, Paradijsstraat 8, Sittard 300.- W. Zonnevijlle, Dorpstraat 6. Nisse 30.- H. Hoogkamer. Vlethock 14a, Rotterdam 30.- f 690— Vorig totaal bedrag 218271. f 218961 De leeuwentemmer; schoonmaak van den allen Londenbezoe- kers bekenden steenen leeuw tegenover het Parlementsgebouw een der restaurants, die zij passeerde, gebruikte zij een glas wijn en toefde zij een minuut of tien in de telefooncel. Toen zij weer op straat stond, liep zij naar een taxistandplaats en liet zij zich naar het huis van Bruce rijden. Ongeveer een half uur, na dat zij de garage verlaten had, liet de butler van den detective haar binnen. Zij reikte hem kalm het kaartje over. De butler las het, herlas het en krabde zich op de kin. „Ik weet niet...." mompelde hij. „Je doet verstandig mij niet te laten wachten," „Mag ik je voorstellen, Ed ward klonk een bekende stem. Bruce zat tegenover zijn vriend aan het schaaktafeltje. „Koningin!" riep de industrieel trioinphantelijk. Toen pas keek hij op. De detective stond glimlachend op. „Wilt u niet even gaan zitten, miss Violet Kan ik u dienen met een sigaretje Met de handen in elkaar geklemd bleef zij staan. Toen verscheurde trapjes weer afdalen. Op zijn linkerzijde liggend, bleef hij luisteren, tot het geluid wegstierf. Violet „Charming", onder welken lokkenden bijnaam zij in de onderwereld van vele steden van Europa bekend was, verliet de garage en wandelde door de smalle straat. Het begon te schemeren en reeds twinkelden in de huizen lichtjes aan. In En zij reikte den ver baasden bediende den be- wusten sleutel over. merkte zij koel op. „Je meester wacht op me in een hotel en ieder opont houd is kostbaar." „Gaat u dan maar mee," zei hij be leefd en ging haar voor naar de werkkamer. Toen hij de deur voor haar opende, zag zij, dat er licht brandde. „Is er iemand binnen vroeg zij en er kwam een rimpel op het blanke voorhoofd. De butler bleef het antwoord schuldig. Reeds liep hij weer door de gang. De bekoorlijke bezoekster aar zelde niet langer en trad binnen. Met den knop van de deur nog in de hand bleef zij met een schok staan. Alle kleur trok uit haar gelaat. Het morgenloilet der zeilsters. zij langzaam het visitekaartje en haalde de sleutels van de safe uit haar corsage. De butler kwam onhoorbaar binnen en nam ze met een lichte buiging in ontvangst. „Mr. Bruce...." begon zij langzaam met haar welluidende stem. „U hebt mijn bewondering voor u grooter gemaakt. Mag ik misschien weten. „Zeker zei hij opgewekt. „Reeds de telefoni sche mededeeling wekte mijn argwaan. Ik ken den attaché, ziet u Monsieur G. is geen man, die zich met dergelijke gewichtige dingen zal vergissen. Mijn compliment echter voor den man, die zijn stem nadeed En wat die kast betreft, daar zat ik werkelijk even mee in. Gelukkig moeten uw man netjes nog leeren, hoe men iemand boeit. Toen ik mij van de touwen had bevrijd, bleken de deur- paneelen tamelijk dun te 1 zijn. En dan hebben de meeste garages van die ge makkelijke brandtrappen aan de achterzijde...." Zij had zwijgend geluis terd, toen vroeg zij „En wat bent u nu van plan „Niet veel," stelde hij haar hoffelijk gerust. „Als u mij dat pakje bescheiden geeft van Lord Lorimer, kunt u rustig vertrekken." Zij ging volmaakt kaim zitten. „Zendt uw butler naar Hotel Walhalla, kamer 32. Hier is de sleutel van dc city-bag, welke onder het bed staat. Geheel bovenop in de oorspronkelijke enve loppe."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 13