ZEE UWSCHE SPORT No- 11 VRIJDAG 29 MEI 1931 217 ^Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseerde de korf balclub Elto te Kloetinge seriewedstrijden, waaraan 12 clubs deel namen. Moment tijdens den wedstrijd EltoZeevaartschool. Moment uit de ontmoeting Zeelandia- Excelsior De wintercompetitie van den Zeeuwschen Korf- balbond is geëindigd.Zij kreeg haar beslag met den wedstrijd D.O.S.-Elto. Wij hebben mis schien de korfbalsport slecht bedeeld op onze sport pagina, men zie daarin evenwel niet 'n bewijs van minder sympathie voor deze sport, dan voor eenige andere. Integendeel, we kunnen er zelfs heel veel in waardeeren. De kwalen, waar onze voetbalsport onder lijdt, zijn gelukkig niet te vinden, althans niet in zoo sterke mate, bij de korfbalsport. Helaas moe ten we bij de meest populaire aller sporten, 't voet bal, steeds hooren van ruwheid, valsch en gemeen spel, zoo erg zelfs, dat politie en justitie, hoewel o.i. ten onrechte, er zich mee gaan bemoeien. Heeft men daar ooit van gehoord bij 't korfbalspel Zeer zeker gebeuren er ook onaangename dingen er schuilen onder haar beoefenaren speelsters en spelers, die een lesje konden gebruiken over het begrip sportiviteit, maar door elkaar genomen, staat het korfbal wat eerlijkheid, sportiviteit be treft, hooger dan het voetbal. Hoe hetj komt We gelooven, dat de oorzaak voor een deel te vinden is in de aanwezigheid van de vrouw. Jon- Ariel klim kampioenschap van Zeeland. In de duinen nabij Zoutelande werd het klimkampioenschap voor Ariel-motor-' rijders verreden. Foto van de deelnemers. gens, tegenover elkaar staande, willen „groot" zijn, de een wil niet onderdoen voor den ander. Bij de korfbalsport staan zij evenwel ook tegenover leden van de andere sekse. De voortdurende om gang met zooveel fijner voelende dames zal de hecren terughouden van ruw spel. En dit is niet het eenige voordeel van de korfbal sport men leert elkaar in dit spel ook zooveel beter begrijpen. De bewering als zou deze sport gezocht zijn, juist om haar gemengd karakter, omdat men hier „kansen" ziet, moeten we ten stelligste ont kennen. Zij, die met dit doel dit spel gaan beoefenen, zullen er zich niet thuis voelen. Kan men zich in 't gewone leven nog eens gedurende eenigen tijd' van zijn beste kanten alleen toonen, in de sport zal dit niet lukken. In het vuur van het spel vergeet men zijn rol en toont zijn „ware" eigenschappen. We zouden door kunnen gaan met het opsom men van al de goede zijden van deze sport, doch zullen het hierbij laten. Dat dit spel zich niet mag moet uitoefenen op de ontwikkeling van het spel, door het beschikbaar zijn van een grooter aantal spelers. Het tegendeel blijkt waar te zijn. „Vol harding" (lerseke) is er nog niet erg in. Het was haar eerste competitieles, waarvan we hopen, dat zij de vruchten zal pluk ken en de volgende com petitie een woordje mee spreken ter verlevendi ging van den strijd. Op merkelijk is nog (indien de opgave juist is) het groot aantal doelpunten, gemaakt door Zeev. sch. en D.O.S., vergeleken bij Elto en Zeelandia. Dat de laatsten niettemin boven aan eindigden, pleit wel voor hunne verdedigingen Meer belangstelling wenschen de korfballers (sters), en zij verdienen dit,idoch wij waarschuwen hen, dat een al te groote belangstelling niet steeds 'n zegen is. De Zeeuwsche competitie is nu kalm en prettig verloopen. Meer belangstelling brengt meer wedstrijden en daarmee den prikkel van 't wedstrijdwezen. De zucht tot winnen dreigt het sportief genoegen, te verdringen. En daarom vragen wij „Zou het genoegen van meerc^re belangstelling opwegen tegen de dreigende geva ren Op verzoek plaatsen we den eindstand van de Wintercompetitie, zooals die ons door den Comp. leider werd verstrekt Doelgem. Zeelandia 8 6 0 2 12 30—13 2.30 Elto 8 5 0 3 10 37—16 2.31 Zeevaartschool 8 5 0 3 10 43—22 1.95 D.O.S. 8 4 0 4 8 40—26 1.61 Volharding 8 0 0 8 0 3—76 0.04 De heer Maasdam en de Looze, resp. winnaars 't kampioenschap der klasse 500 c.M' en 250 c.M.', temidden van de belangstellenden. Tc Biervliet werden wedstrijden georganiseerd voorgymnas- tiek-, athletiek- en turnclubs. De optocht door de straten van Biervliet. verheugen in grooter be langstelling, schrijft men toe aan de saaiheid ervan. Niets is echter minder waar dan de bewering, dat dit spel saai zou zijn. Door de verplichting, een ontvangen bal direct door te spelen, krijgt het spel juist een zeer leven dig karakter en de toe schouwer, die een klein beetje kennis van de spel regels heeft, zal al spoe dig onder de bekoring komen van dit, ten onrechte, noig zoo veel miskende spel Hoewel niet zonder strubbelingen, zij hadden zich aanvankelijk terug getrokken, zijn de Zeelan- dianen kampioen gewor den. Onze gelukwenschenl Het is wonderlijk, dat 't kleine Hansweert aan de spits kan staan, wat korfbal betreft, terwijl Zeevaartschool en D.O.S. (resp. Vlissingen en Mid delburg) zelfs nog onder Elto (Kloetinge) moeten eindigen. Men zou zoo denken, dat de grootte van de plaatsen invloed

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17