moderne mouwen en mouwtjes nggp E' én ding is er, dat in 't bizonder opvalt wan- neer men de Fransche modebladen inkijktde groote verscheidenheid der mouwen. Het is alsof de Fransche modescheppers, in de vreugde der vele mogelijkheden van het moderne toilet, vooral bij dit detail hun fantasie vrij spel hebben gelaten. De mouwlooze japon bestaat nog wel, maar veel nieuwer is het korte mouwtje, of ook wel n gedeeltelijke bedekking van den arm door kraag of kottfe pelerine. Het korte mouwtje is soms 'n nauwsluitend foudraaltje, dat tot halverwege den elleboog den arm bedekt. Soms heeft dat nauwe mouwtje een iets wijderen omslag of manchet van afstekende kleur; soms is het aangeknipt aan japon <>f blouse of aan het schouderstuk daarvan. Heeft de japon 'n cloche-model of eloche-vormige strooken, dan worden ook de mouwtjes wijd uitvallend genomen. Is de japon met plissée's gegarneerd dan worden ook de mouwtjes geplisseerd of ten minste voorzien van 'n geplisseerd strookjeen van 'n fleurig zomerjaponnetje, aan den hals versierd met fijne vaiencienne-kantjes, bestaan de mouwtjes uit over eikaar vallende smalle valenciennes, Dan is er het pofmouwtje, aardig voor de katoenen zomerjurken van kinderen en jonge meisjes; en de uit over el kaar vallende strookjes bestaande mouwtjes van strookjes-jurken. Rij de lange mouwen is de verscheidenheid nog No. 12 rilii; kinderjurkje van j»ebln wollen tussor. grooter. Daar is vooreerst de lange gladde mouw, zonder meer, al dan niet met 'n manchet aan den pols. Daar is de half lange mouw, die, halverwege den elleboog en den pols, ecnigszins wijd uitvalt en ruimte laat voor een of twee van de nieuwer- wctsche breede armbanden. Daar is de lange mouw. welke •zich naar onderen toe ver breedt en daar inet 'n smalle manchet wordt samenge houden, of die, boven 'n hooge manchet, '11 uitsteek- seltje heeft, of, waarvan het onderste ballon-achtige ge deelte uit garneeringsstof bestaat, of uit over elkaar vallende strookjes; ofwel de halflange, met 'n geplis seerd strookje afgewerkte mouw valt over 'n hooge nauwsluitende manchet van garneeringsstof. Dan is er de elleboog- garneering een gladde lange mouw met een ballon achtige inzetsel ter hoogte van den elleboog. Dat in zetsel past zich aan bij de overige garneering. Is de japon met valenciennes ge garneerd dan krijgen we ook hier valencienne-kant, heeft de japon geplisseerde Ensemble van crêpe satin, in twee tinten, têt-de nêgre. Zwart crêpe de chine-rok met wit en zwarte blouse. Zwart vest en manchetten en zwart-leeren cein tuur met witte stiksels: strooken, dan wordt ook het inzetsel geplisseerd. Strooken en strookjes worden, over het algemeen, veel aangewend voor de garncering van zomerjur ken. En bij 'n garneering van smalle strookjes krijgt ook de mouw vaak een strookje, oploopend van den pols tot aan den elleboog. Ter meerdere variatie is er verder nog het korte manteltje met half lange eenigszins wijd uitvallende mouwen over een japon met nauwsluitende lange mouwen ook nog het manteltje met lange mou wen over 'n mouwlooze japon of omgekeerd. En dan is er nog het extravagante van 'n man chet met wijden over de handen vallenden strook bij ecu avondtoilet zonder mouwen. Een eigenaardig effect maken ook de mouwen van het hierbij afgebeelde toilet. Het geeft den in druk van 'n donker japonnetje met 'n licht man teltje. De Parijsche ontwerpers, Philippe et Gaston, beschrijven het echter als een blouse van wit crêpe de chine met zwarte stippeltjes en zwart crêpe de chine-rok zwart leeren ceintuur met wit stiksel. Van eenvoudiger allure is het tweede toilet, een ensemble van crêpe satin, in twee tinten tête de nègre. Het werd ontworpen door het modehuis Lucelier. Renee Suzanne ontwierp het hierbij afgebeelde aardige kinderjurkje van gebloemd wollen tussor. I.ief en eenvoudig en gemakkelijk te maken vol doet het aan alle'eischen, die wc aan de kleeding onzer kleine meisjes kunnen stellen. PAUI.A D F ROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16