Zeeuwsche Sport No. 12 VRIJDAG 5 JUNI 1931 237 Goes 1-Zurenborg I Een moeilijk moment voor den keeper van Zurenborg 40 K.M. WANDELTOCHT. Aan den 40 K.M. wandeltocht, die door E.M.M. werd georganiseerd, namen ruim 140 wandelaars deel. Foto van het vertre1T~uit Middelburg. 's Morgens bij 't vertrek mar cheerden alle deelnemers een keer de Markt rond, 's avonds kwamen allen gelijk binnen en deden toen hetzelfde. Men vroeg zich af, of dat nu dezelfde menschen van 's morgens waren, die 40 K.M. getippeld hadden, zoo frisch bereikten allen het eindpunt. De oudste deelnemer, de ruim Goes I speelde 2en Pinksterdag zijn traditioneelen wedstrijd tegen Zurenborg Sport I uit Antwer pen en verloor met 4—3. Foto van Goes I. In verband met Pinksteren was 't niet mogelijk in ons vorig nummer reeds een en ander van den Singelloop, georganiseerd door de Athletiek- Vereen. „E.M.M." te vertellen. Deze loop is echter te populair geworden, dan dat we haar stilzwijgend zouden voorbijgaan. Wij gelooven, dat „E.M.M." een ongelukkigen datum gekozen had voor haar wedstrijd. De Utrechtsche Singelloop en de Vlis- singsche Boulevardloop op resp. 30 Mei en 6 Juni zijn geduchte concurrenten. De hooge reiskosten weerhouden de loopers uit overig Nederland ervan, tweemaal achtereen naar Zeeland te komen. Ver der is er nog een kwestie, die voor de oningewijden onbekend is en dat is de verplichting, die de K.N.A.U. haar leden oplegt, om in 't bezit te zijn van een identiteitskaart. Daarvoor moet weer een bepaald bedrag gestort worden, zoodat voor vele athleten de kosten te hoog worden. Deze waren dan ook wel de redenen, dat er slechts 14 loopers aan den start verschenen, tegen bijna 40 vorig jaar. Was de kwantiteit dus aanmerkelijk minder, de kwaliteit was dezen keer bijzonder goed. Het was een keurtroepje loopers, dat elkaar hier be- kampte. Toch stak Kemp van D.O.S. ver boven zijn mededingers uit. Hij eindigde als eerste in II min. 12 sec, terwijl No. 2 werd J. Arnold van B. A. C. te Breda in 11 min. 311/s sec. Kemp bewees dan ook reeds vanaf den start de sterkste te zijn. Als een pijl schoot hij over de startlijn, nam de leiding en liet zich niet verdringen. Wolf van V. en L., den Haag, werd derde. Het is ons opgevallen, dat deze looper steeds zoo fit den Sin gelloop beëindigt, met als slot een fel spurtje. Typisch, dat de drie niet-Zeeuwsche deelnemers op de eerste drie prijzen beslag leggen. Als vierde kwam Kambier van E.M.M. Hij toonde zich dus dit jaar den baas der Zeeuwen. Voor ons geheel onverwacht, kwam de Marathon-man C. J. Aers- sens als vijfde. Wij hadden v. Sorge, Sandifort of Lefeber meer kans gegeven. Het bleek evenwel, dat v. Sorge, door een nog pas kort geleden onder vonden ziekte, niet geheel fit was. Wij hopen, dat volgend jaar de Zeeuwen hun Zurenborg I vóór den wedstrijd te Goes. in Middelburg aangekomen, vernamen de sportvrienden, dat Zeelandia door Terneuzen was geslagen. We kunnen dus een beslissingswedstrijd Terneuzen- Alliance tegemoetzien. niet-Zeeuwschen tegenstanders beter partij zullen geven. Competitie-degradatie-promotiewedstrijd Zeelandia— Terneuzen 28. Geflatteerde uitslag voor Terneuzen, dat nu een beslissingswedstrijd moet spelen tegen Alliance, waarmee het een gelijk aantal punten heeft. De keeper van Zeelandia „charlestont" met den tegenstander. Op Zondag, 31 Mei, was het weer E.M.M., dat onze aandacht vroeg. Een afstandsmarsch op Walcheren is „iets nieuws onder de zon". En als er op dit gebied iets nieuws is, wie komt er dan mee voor den dag? Steeds weer E.M.M. En wat het aantal inschrijvingen betreft, was het een schit terend succes. Ruim 160 personen schreven in, hiervan kwamen ruim 140 dames en heeren op. Van dit aantal vielen slechts 6 uit, waarlijk een zeer gering percentage, als men bedenkt, dat een groot aantal ongetraind meeliep. Wanneer er ooit propaganda voor de sport in 't algemeen en voor de wandelsport in 't bijzonder gemaakt is, dan is het wel dezen dag geweest. We willen hier E.M.M. openlijk hulde brengen voor het organi- seeren van dezen afstandsmarsch. De dames, die half negen uit Middelburg ver trokken, splitsten zich spoedig in twee groepen en te 12 uur 8 minuten bereikte de kranige Achilles- ploeg Domburg reeds. Er is over 't algemeen door alle deelnemers en deelneemsters prachtig geloopen. SINGELLOOP TE MIDDELBURG. De Athletiek-veTeeniging E. M. M. te Middelburg organiseerde 24 Mei een singelloop, die goed geslaagd mag heeten. Kemp komt als no. 1 aan en won daarmee definitief den beker 50-jarige heer Willems uit Middelburg, bereikte op tijd het eindpunt en onder daverend gejuich van de vele toeschou wers werd hij binnengehaald. Vermelding verdient het mooie werk, verricht door de transportcolonne van het Roode Kruis, welke, tot groote tevredenheid van verschillende deelne mers, de opgeloopen blaren en open voeten behandelde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17