Zeeuwsche Omroep 238 VRIJDAG 5 JUNI 1931 No- 12 Hallo I hallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meidt ons uit Vlissingen dat een ingezetene, die eenigen tijd ingerekend geweest is, op zijn visite kaartjes „cellist" heeft laten drukken. Wie dezen artist engageert, moet er maar niet vreemd van op zien, wanneer hij valsch speelt. Op Tholen en St. Philipsland zal in Juli een con courswedstrijd van scherpschutters plaats hebben. Een eere-comité van verschillende burgemeesters is be reids gevormd. Naar wij vernamen, heeft dit elite gezelschap bedongen dat, om onaangename dingen te voorkomen, de eere-wijn aan comité en schutters pas na den wedstrijd geschonken zal worden. Onze correspondent uit Middelburg schreef ons, dat op het carillon van den Abdij-toren nieuwe melo dieën werden geplaatst, die op verzoek van B. en W. kort werden gehouden. Dit is ongetwijfeld lofwaardig maar het zou nog meer toe te juichen zijn, indien de Raad op zijn beurt B. en W. kort hield. In Terneuzen is aan een jongeling 'n medaille uit gereikt voor het tot stilstand brengen van 'n hollend paard. Menige huurkoetsier of vrachtrijder zou een medaille over hebben voor den knaap, die zijn stil staand paard aan het hollen bracht. Middelburg is dezer dagen op een avond geteisterd door korte storingen in het lichtnet. Dit gebeurde juist op den avond, dat hoogere burgerscholieren en gym nasiasten hun feestavondje hadden. Deze hebben de P.Z.E.M. eenige bloeinentuiltjes gezonden met het opschrift: „Vijf bouquetjes voor het bestuur in ruil voor de vijf minuutjes voor de jongelui. Onze hoofdcorrespondent te Middelburg seint met smartelijke verbazing, dat onze provincie onveilig wordt gemaakt door een heerschap,dat met een samen weefsel van schoonschijnende voorwendsels, geld tracht los te krijgen voor zijn aardappelenhandcl, die echter nergens bekend is. Wij vinden het jammer, dat die persoon in kwestie zijn prachtige_ fantasie gebruikt voor het onderwerp „aardappels"; 't zou meer in de lijn liggen, wanneer hij de burgerij in haar nek keek met „Smyrna"-tapijten of iets dergelijks. De raad van Zierikzee heeft in een vorstelijk royale bevlieging de somma van 50 gulden uitgetrokken voor het herstel van den zwaar vervallen „Plompe Toren" bij Koudekerke. Natuurlijk is er de bepaling bijge maakt, dat indien 't carillon op dezen toren hersteld wordt, dit altijd de melodie zal moeten spelen van „Ik heb mijn hart aan Zierikzee verloren." Uit Goes vernamen wij, dat 'n bejaarde nieuweling chauffeur inet zijn wagen eerst een kapperswinkel torpedeerde en een dag later een fietsrijder schepte. Men hoopt van harte, dat deze vaardige stuurman vandaag of morgen ook een der heeren tegenkomt die hent een rijbewijs gaven. Dezer dagen spraken wij de Zeeuwsche schoone, wier beeltenis op de bankbiljetten van f 10.- prijkt. Ze zeide blij te wezen, dat ze niet op de guldens behoefde te staanze zou zich doodschamen om het weinige zilver, dat er nog in deze muntstukken zit. Onze correspondent uit Kruiningen zond ons per expresbrief de tijding, dat een landbouwer in zijn gemeente deze week aardappelen van den kouden grond gerooid heeft. Wij kennen een boer, wicn dit reeds den vorigen herfst is overkomen. Te Scherpenisse is het kermisvieren uitgeloopen op bekkesiiijdcrij. Aangezien Noordkraaijers om-zijn krijgshaftige bevolking vorig jaar verdoopt is in l.ecuwendorp, zal Scherpenisse mogelijk weldra Scherpemesse heetcn. Men seint ons uit Oudelande prettige bijzonderheden over het zilveren ambtsjubileum van den burgervader. Hartelijk verwellekoind, prachtige geschenken. Van de burgerij twee kamerlampen en van den raad een ganglamp.'s Avonds lichtstoet door't dorp. Dat kon ook al niet minder na die cadeaux. Tot de volgende wee!dames en heeren I En in OOSTKAPELLF. gaat het bierglas met de„klaere"van man tot man. Santé I Te N1EUWLAND wordt vóór en tijdens de ringrijderij enkele malen „geproost" met de „ouwe klaere", die met een lepel uit een kommetje wordt geschept. T\erde Pinksterdag is een echt Zeeumsch feest, vooral voor de boeren op Walcheren, die dan bijna overal hun ringrijdersfeesten organiseeren. Uitvoerig hebben me er 't vorig jaar over uitgemeidtoch vonden me ze interessant genoeg om ook dit jaar op de verschillende plaatsen de meer karakteristieke en voor elke plaats verschillende bizonderlieden te fotografeeren. Bovendien troffen me ook bij gelegenheid van het burgemeestersfeest te Oudelande hei aldaar feestelijk gehouden ringrij-festijm waarop gereden merd in de fraai versierde tilbury's Het aandachtige deel v. h. publiek, dat ziet of Arjaen of Kees den ring nog vinden kan. Te KOUDEKERKE is de- drukte van deelnemers het grootst. BINGBIJDEBSFEESTEN IN ZEELAND Langs de „hacne" te Oostkapelle.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18