No. 12 VRIJDAG 5 JUNI 1931 223 Oud-Zeeuwsche kampioen- Hengst op stal en in draf. Amazone van de Middelburgsche rijschool. Het Zeeuwsche paard op de veiling van den be roemde fokkerstal der gebr. Aernoudts te Sluis. het er nog niet naar uit, dat het fokken overbodig zal worden. Gelukkig, om dat we het stoere Zeeuw sche paard niet graag in onslandschap zoudenmis- sen. Het hoort er nu een maal in, zelfs al heeft het een zadelrug, wat vooral op Walcheren nogai schijnt voor te komen. En prachtig blijven de Zeeuwsche paardenmark ten. Niet alleen voor den Zeeuw en den kenner, maar vooral ook voor den toerist, die in een ander land ook graag alles „anders" ziet Moge het paard dus nog lang in eere blijven 1 Eén blik op de stoere koppen, die dit artikel iilustreeren, moge genoeg zijn, om den lezer te overtuigen van het be staansrecht van dezen wensch. b. K Kop van het beroemde Zeeuwsclu pn?^ dat nationaal kampioen werd te Den Haag en het ltaliaansche kampioen schap behaalde te Milaan. (Afkom- stig van den stal der gebr. Aernoudts) waar niet tractoren, maar allen handhaven toch hun stal. GelukkigWant wat is er mooier dan het zien naar acht sterke paarden, die naast elkaar vier ploegen door de klei trekken een beeld, waarvan we nog onlangs in ons blad konden genieten Op den weg vliegt het echter met 't paard achteruit. De auto heeft den weg veroverd. Nog weinig boeren zijn er, die hun rijtuig houden de meesten verkiezen 't metalen voertuig, omdat het sneller is, en bijna niets kost, als het niet werkt. Maar aan den anderen kant heeft, speciaal in Zeeland, het paard zijn rechten herkregen. Het Zeeuwsche fokpaard staat zeer goed aangeschreven, en is een zeer gewild artikel. Als men eens een kijkje neemt in een stal'van een fokker, als die, welke dezer dagen werd verkocht, dan ziet men eerst, wat er op dit gebied wordt bereikt. En gelukkig ziet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3