3 ^Bijkomstig heden van het ^Toilet No. 13 Rose met rood is een kleuren-combi- natie, welke niet vaak wordt aan gewend. Nu echter wordt ze, als 'n modenieuwtje, gelanceerd door Schia- parelli. Aan allerlei sporttoiletten van rose shantung geeft hij een levendig toetsje door 'n ceintuur, 'n paar zakjes of 'n halsafwerking van steenrood peau- de-suède. Ook sportieve toiletjes van wit tussor of wit piqué hebben vaak een klein toetsje rood ter garneering. De eenvoudige mantelpakken, welke ook voor sport bestemd zijn, hebben meest een gebreide blouse. Zoo'n blouse kan ook op een wit piqué plooirokje worden gedragen. Een meer „gekleed" geheel verkrijgt men, als men bij het rokje een casaque- blouse neemt, opzij met een paar knoo- pen sluitend, met korte of lange mouwen en 'n omgeslagen kraagje. Bij zoo'n toi letje kan men, wanneer het koeler wordt, 'n half langen mantel dragen van de een of andere wollige stof. Het korte manteltje van afstekende kleur of tint, dat bij zomerjurken wordt gedragen, is bepaald een prettige aan- ello-stroi gurneenns zwarl lakstrc Baret van glanzend met eenvoudige winst van dit seizoen. Wil men het geheel in stijl hebben, dan neemt men voor japon en mantel een en hetzelfde materiaal en een donkere tint voor het manteltje bij 'n licht kleurige jurk bijvoor beeld een jurk van beige shantung met een man tel van diep oranje. Hoed waschbare avondjaponnen van gebor duurde voile of linon vormen mede een Parijsche nieuwigheid. Men neemt er liefst broderie atiglaise voor niet uitgeschulptcn rok of strooken. Ook deze avondjurken hebben vaak korte mouwtjes, welke, ofwel door een uitgeschulptcn Berthe- kraag gevormd worden, ofwel apart zijn ingezet. Aardige toq Deze geborduurde japonnen zijn wit, of van zachte pastel tinten. Ze zijn nu en dan ge garneerd met een ceintuur of 'n strik van zijden lint en hebben soms een bijpassende bolero of 'n kleine pelerine van crêpe de chine. Een meer excentriek nieuwtje voor het avondtoilet en voor diner-toiletten is de pantalette, de bij het toilet behoorende pantalon, die niet te zien komt, wanneer de draagster staat of loopt, maar die bij het zitten te voorschijn kan komen en dan wel een eigenaardigen indruk maakt, wanneer zoo'n pantalon evenals de japon van zwart crêpe met roode kant versierd is. F.en nieuwtje van Mainbocker, dat zeker maar door weinigen aanvaard zal worden. Naast de groote, meer „gc- kleede" hoeden, worden nog altijd de kleine, nauwsluitende dopjes gedragen, die zoo ge makkelijk zitten, maar die voor vele gezichten en vooral voor de iets ouder wordende vrouw minder flatteus zijn dan de hoe den met eenigen rand. De aar dige baret van onze eerste afbeelding van glanzend Racello-stroo werd ontworpen door Reslaw in Londen. Het tweede modelletje, een toque van zwart lakstroo, is van Jeanne Arnot. Het kraagje op deze foto is^er een, dat we ge makkelijk zouden kunnen namaken van twee op elkaar gestikte gelijke deelen wit ninon georgette of voile. Nog aardiger en gemakkelijker is zoo'n kraagje te maken, wanneer we de insnijdingen door laten loopen, zoodat we verschillende gedeelten alle afzonderlijk krijgen. We kunnen die langwer pige stukjes dan ook van onderen afronden of met 'n punt knippen. De bewerking is eenvoudig genoeg. De stukjes worden aan weerszijden en van onderen op elkaar gestikt dan omgekeerd en aan den bovenkant door een smalle biais met elkaar verbonden. Zoo'n kraagje, dat in iederen vorm langs den hals gelegd kan worden en dat we nog bij passende manchetten kunnen geven, vormt een alleraardigste garneering. Ook vierkantjes van dubbele stof aan drie kanten op elkaar gestikt en omgekeerd, waarna de stof aan den vier den kant tegen elkaar ingeslagen wordt en onzichtbaar op elkaar genaaid, kunnen een keurige garneering vormen. Men neemt dan, bijvoorbeeld, drie vierkantjes van verschillende grootte, die men, even over elkaar heen vallend, boven elkaar plaatst langs de halsafsluiting, bij 'n sluiting van voren en onder op de mouwen. De meeste moderne japonnen hebben een ceintuur, een bijkomstigheidje, dat voor slanke figuren alleraardigst is, maar dat een min of meer zware vrouw zelden flatteert. De hierbij afgebeelde robe tailleur, van het modehuis Rachel et Anna, geeft wel geheel het effect van de taille-lijn op natuurlijke hoogte, maar daar het cein tuurtje ontbreekt, zal het figuur bij dit model slanker lijken dan ,bij een model met bijbehoorende ceintuur. Marine-blauwe wollen stof vormde het materiaal voor dit toilet, met kraag- en manchettengarneering van wit piqué. PAULA DE ROSE. tillen stol kerbi ennir it puim* Robe tailleu: zonder ceintuur.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 15