Zeeuwsche Sport No. 13 VRIJDAG 12 JUNI 1931 ~61 De eerste aankomende Zeeuw, van Sorge van Marathon. /Op het internationaal paardenconcours en het nationaal motorconcours, tweeden Pinksterdag te Axel gehouden, was een der spannendste num mers de wedstrijd tusschen paard en motor. Op onze foto ziet men den Belgischen jockey, die 'n flinken voorsprong gekregen had op den Holland- schen motorrijder, in volle actie. Als eerste passeerde bij de eindstreep. Voor den 6 Juni gehouden Boulevardloop te Vlissingen be stond zeer veel animo, zoowel van de zijde van het publiek als van die der deelnemers. Burgemeester Van Woelderen lost het startschot en meer dan 20 deelnemers starten. man, toekomstig „Marathon-lid" eindigt in 11 min. 41 2/5 sec. als eerste. Kemp wordt tweede met 1/5 sec. verschil, Hoogeweg derde met 11 min. 41 4/5 sec. Dan zien we achtereenvolgens J. Arnold, die vorig jaar in 11 min. 21 sec. won, daarna Lavén (Hellas), A. A. W. Wolf (Vlug en Lenig), die in 1929 den beker won in 11 min. 22 sec. Zooals te bemerken valt, heeft de tijd onder den scherpen wind te lijden gehad. Dan komt „klein maar dapper", de Marathon-man v. Sorge, als eerste Zeeuw. We zagen nog een aardigen strijd tusschen Wolf (E. M. M.) en Haitsma (A. V. '23), dien Haitsma moest verliezen. Maar hij is een man, die verliezen kan, met een lachend gezicht geeft hij zich gewon nen. Kambier (E. M. M.) viel ons tegen na zijn goede resultaten op singelloop Middelburg en Utrecht bereikt. De wind en een kleine inzinking Volgende maal beter Kambier. Het was een goed georganiseerde wedstrijd, waarvan de noodige propaganda uitging en dien „Marathon" kan beschouwen als een groot succes. Zijn naam was reeds gevestigd, de goede naam is ten volle gehandhaafd. Wie zal den strijd in Goes winnen Nu de bou levardloop ten einde was, concentreerde zich weer aller aandacht op den beslissingswedstrijd om een plaats in de 2e klasse N.V.B. tusschen Terneuzen en Alliance. Men gaf den Zeeuwen de beste kans. In de twintig minuten, die gespeeld zijn, bewees Terneuzen zijn meerderheid, niet alleen door zijn spel, maar ook door den bereikten 10 voorsprong. Er zit vuur en enthousiasme in die ploeg, het geen wij bij Alliance missen. Daarbij kwam nog, dat de Alliance-voorhoede er dezen middag niet zoo „in" was, terwijl Heyne o.i. niet speelde op de kracht, die hij meermalen bewezen heeft te bezit ten. Het spel van Terneuzen toont wel vooruitgang en we gelooven, dat een nuttig besteed zomersei zoen van Terneuzen een draaglijken 2e klasser kan maken. Intusschen is natuurlijk niet zoo heel veel staat te makenop een speeltermijn van 20 minuten. Een klaterende regenbui herschiep het Goes- terrein, dat toch al niet van superieure kwaliteit is, in een moeras, waardoor verder spelen door den arbiter terecht onmogelijk werd geacht. Alliance krijgt dus nog een kans. Nog steeds houden wij het echter op Terneuzen. Op 't nationaal motorconconrs te Axel behaalde de heer van den Bosch den eersten prijs in den pijpwedstrijd voor motorrijders Een spannende eindstrijd. Stevense wint voor Kemp en Hoogeweg. Kemp passeert hierop'tlaatsteoogenblik Hoogeweg. vernemen we, dat Loman (Hellas) het eerst bron zen Michiel den rug toekeerde, gevolgd door den overwinnaar Stevense (Pro Patria) en Arnold (B.A.C.) den bekerhouder 1930. Spanning zat er in, de laatste oogenblikken, zooals we dat op nog geen enkejen boulevard- of singelloop zagen. Drie rivalen hebben den kop, Weer passeerde een jaarlijks terugkeerend athietiek-evenement. De derde Vlissing- sche Boulevardloop trok een groot aantal toeschouwers en een vijf en twintigtal athleten. Nadat 's morgens de lucht als een groote, onuit puttelijk schijnende waterzak het vocht bij stralen op ons had uitgegoten, veroverde 's middags de zon bijgestaan doorvriend wind, het terrein. De loopers konden met een vrij stevigen wind in den rug de startlijn bij Brittannia verlaten. Het ging er direct flink van door met alle deelnemers bij elkaar. Bij de eerste zichtbare bocht zien we een rood broekje en een blauw dito bij elkaar, als we ons niet vergissen was het v. Maris van Mara thon, die de roode broek droeg. Spoedig kun nen we echter de loopers niet meer volgen. Later het zijn Stevense, Hoogeweg en Kemp. In de laatste meters doet Kemp nog een poging met feilen spurt van de derde nlaats Ste vense voorbij te stevenen, doch het lukt niet en de Pro Patria-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17