«WSCfl V Ali.ï*v Zeeuwsche Omroep Hallo t hallo 1 hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Onze ijverige, speciale medewerker te Breskens seinde ons in opgetogen woorden, dat de animo voor de Breskensche jaarbeurs enorm is. Het bestuur heeft zich reeds genoopt gezien, op de beschikbare loodsen het bordje „Vol" te hangen. Wij vinden dit een prachtig resultaat, maar toch niet onovertrefbaar, zooals onze medewerker schrijft. O.a. weten wij van een tentoonstelling, die zoo'n succes had, dat de politie, om ongelukken te voorkomen, tot vingerwijzing aan buffet- en café-houders, het bordje „Vol" om de halzen der feestcommissie-leden hing. De Zeeuwsche schoonmaak woedt haar laatste furie uit op onbegaanbare plaatsen. De Vlissingsche auto riteiten meldden ons althans, dat de St. Jacobstoren tot in den top gereinigd wordt en dat daarom het carillon veertien dagen buiten dienst is gesteld. Zoo ziet men, dat het met de klokken in onze provincie gaatals met de kinderen. Gedurende den schoonmaak tijd mogen ze thuis niet spelen Men bericht ons uit 's Heerenhoek, dat een dorps bewoner opgetreden is als huiselijk struikroover en daarna op de vlucht sloeg. Zijn aanhouding is per radio verzocht. Dat kan 'n leuk luchtgevecht worden, 't Zal anders 'n heele toer zijn om den verdachte draadloos te knevelen. Uit Rithem schreef men ons dat een landbouwer dezer dagen een jong schaap vermoord in zijn weide vond. Het onderzoek wees uit, dat een kwaadwillige het arme schaap doodgeslagen had. We zijn blij, dat dit onderzoek heeft plaats gehad. Men had anders best kans gehad, dat de booze wereld de goedwilligen voor boeven had aangezien. Uit Noordgouwe weer 'n ander drama. Een dorstig wielrijder, die in een café zijn anker uitgeworpen had, zag bij het naar buiten treden geen spoor meer van zijn fiets. Daar andere café-bezoekende sportslui, na 't betalen van hun gelag, gewoonlijk hun vehikels dubbel zien, wordt vermoed, dat het rijwiel gestolen is. De winkeliersvereeniging „Terneuzen klim op" (zal 'n gek gezicht zijn wanneer 't gebeurtheeft bij gelegenheid van 't feit, dat Terneuzen 650 jaar geleden door indijking zijn land- en zee-neus verloor, een winkelweek uitgeschreven en bovendien 'n plan be dacht om den zoekgeraakten neus een monument te wijden. In het teeken van dat lichaamsdeel, zegt het comité, zullen de feesten staan. Wanneer de menschen nu maar niet gaan denken, dat de Terneuzensche winkeliers zich zullen gaan toeleggen op het bij den neus nemen der koopers. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren. 262 VRIJDAG 12 JUNI 1931 N°- 13 De voorzijde mui het stationsgebouw te does, dat nooit erg fraai ge weest is. wordt thans verbouwd. Den kijkje op het gebouw, zooals het er nu nog uitziet. Verdwijnende molens. Te Cadzand wordt een der mooiste molentjes nan M esi- Zeeuwsch- Vlaanderen af gebroken. De verminking van hei laiulschapssehoon is reeils begonnen met het verwijderen der wieken. reeds lang voltooide nieuwe verkeersweg te (lroede wordt nog steeds door een barricade voor het verkeer gesloten gehouden. Foto van de situatie ter plaatse. Te Vlissingen is men begonnen met het uitbreidingsplan van plantsoenen en parkaanleg. Foto van het graaf werk bij het tweede duin. Het echtpaar J. van flarie gein - Lauret viertje op 2 Juni het gouden huwelijks feest. Foto mm het nog krasse echtpaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18