242 VRIJDAG 12 JUNI 1931 No. 13 Een heele rij die het zich wel smaken laat. Maar daar is op gerekend tief ingrijpen zoo lang mogelijk uitstelde, omdat men daarvoor naar een andere plaats moest. Nu is dit afgeloopen. Alleen meenen we, dat Zeeuwsch Vlaanderen nog niet over moderne ziekenhuizen beschikt, en dat men daar is aangewezen op Vlissingen. Ook Middelburg en Noord-Gouwe hebben ziekenhuizen die vrijwel aan de eischen des tijds beantwoorden. Een ziekenhuis heeft uit den aard der zaak iets sombers. Indien men flink ziek is, bemerkt men dit nietis men echter aan de beterende hand, dan De les man; mag ook niet vergeten worden Tanden borstelen bij het opstaan en een kleuter om te stelen. Er was eens een Zeeuwsche schoone, die zoo optimistisch was, dat ze zingend ter operatie tafel ging. Tenminste, dat vertelde ze mij. De meeste menschen echter zingen heelemaai niet als zij „onder het mes" moeten. En er bestaat daartoe ook weinig aanleiding. Eigenlijk hoort men liever niets over ziekenhuizen. Het zijn instellingen, welker bestaan men alleen ervaart, als men ze noodig heeft. En dan met een dankbaar hart. En toch mag er wel eens aan herinnerd worden, wat een ziekenhuis eigenlijk is. En welke zieken huizen wij hebben. Want belangrijk is dit alles zeker wel. We moeten dan constateeren, dat hét zieken huiswezen ook in Zeeland de laatste jaren geweldig is verbeterd. Bestaande inrichtingen werden ge moderniseerd nieuwe werden gebouwd. We mo gen wel zeggen, dat de zorg voor het platteland grootere ziekenhuizen heeft doen ontstaan dan voor de gemeenten, waarin ze werden gebouwd, zelf noodig waren. Zoo heeft b.v. Goes twee ziekenhuizen, die in normale omstandigheden aan de vraag van het heele achterland kunnen voldoen. Dit heeft tot gevolg, dat men ook meer aandacht wijdt aan de ziekten. Het gebeurde vroeger veelal dat men met een ziekte bleef rondloopen en opera- Een vroolijke rij kleuters tijdens het zonnebad in het kindersanatorium Zonneveld te Oostkapelle, eene model-inrichting voor de gansche provincie, waar met succes de t.b.c. onder onze jeugd bestreden wordt. Wel is zulk een inrichting geen ziekenhuis in den eigenlijken zin van het woord, maar wij mochten deze gelegenheid toch niet voorbij laten gaan, om op haar bijzonder nut te wijzen. IËT»

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2