Ty||oawefdev-eH ZIJDEN KUSSENS 280 VRIJDAG 19 JUNI 1931 No. 14 Het eerste kussen is geschikt om te maken van zwart en eenige kleuren, goudkleur b.v. Het mooiste materiaal is satijn, kunstzijde, taffetas of andere zijde. Bij een zwart middenstuk kunnen we iets moois borduren; onderstaand motief is heel gemakkelijk te verwerken, met oranje, zacht mauve, en zeegroen. Een koord of een reep galon vormt de scheiding tusschen den rand van zijde in goudkleur, of, indien u dit mooier vindt, zacht groen, of zacht lila. Gebruikt u twee kleuren, twee randen rondom, kiest dan de buitenste in de helderste kleur. Twee randen van dezelfde kleur zijn mooier, indien ze met ruimte aan elkaar gezet worden. Een mooie afmeting voor dit kussen is 62%30 c.M. Dit kussen is mooi van tafzijde in weerschijn-tinten. Het is beter, het kussen eerst in papier uit te knippen de kortst gebogen lijn is ongeveer 50 c.M. en de diepte in het midden 30 c.M., mooier is nog 35 of 40 c.M. Overgebleven stukken zijde komen bij het maken van dit kussen bij uitstek te pas, de deelen worden omlijnd met een zeer smal galon of koord, zilver- of goudkoord staat mooi om een kussen van weerschijn-tinten. De deelen worden met eenige ruimte aan elkaar gezet. Houdt ti meer van een sluimerrol U kunt voor deze rol gepatroonde zijde gebrui ken en effen zijde, en afzetten met goud-galon of goudkoord. Een geschikte grootte is 70 c.M. en de rondte 5065 c.M. Het middenstuk kan van zijde of fluweel zijn. De ingenomen einden kunnen gemaakt worden van tafzijde óf crêpe satin. Gouden of zilveren kwasten garneeren de einden. De ingenomen smalle deelen kunnen afwisselend van kleur gemaakt worden. Kragen en Vesten van dit seizoen Wanneer we dit seizoen alle mogelijkheden voor kraagjes en vcst-garneering gaan beschouwen, dan komen we tot de conclusie, dat de variatie einde loos is. We geven hieronder een aanschouwelijk voor beeld, en denken, dat uw keus wel ergens op vallen zal. Verveelt ti de garneering van uw japon van verleden jaar, maak er een andere kraag-variatie op, of knip een vest-opening van voren, om er iets aardigs tusschen te zetten. Uw japon zal geheel opfleuren en anders lijken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16