lOUWENLEVE ZOMERMODES 320 VRIJDAG 3 JULI 1931 No. 16 Een der fraaiste toilletten. gedragen op de in de af- getoopen week gebonden wedrennen Royal Ascot". en ook het gladde heup- stuk van den rok in schul pen op het cloche-model is gezet. Bij zoo'n ensemble van effen donkere stof neemt men liefst twee blouses, een lichte zomerblouse met half lange mouwtjes en een iets donkerder getinte blouse met lange mouwen. Dan nog twee hoedjes, 'n grootenflatteu- zen hoed van licht stroo en een klein nauwsluitend modelletje, en het zomer- toilet, dat nog met een écharpe of een vos kan worden aangevuld, is com pleet. Mannequin-parade op de zoo genaamde „Mode-rennen", in Grü- newald bij Berlijn. Gedurende de pauzen der eigenlijke wedrennen paradeeren mannequins in de nieuwste mode-scheppingen. Laat de beurs het toe, dan ko men daarbij nog 'n paar echte fleurige zomerjurken, en van hoe groote verscheidenheid nu wel de moderne japonnen zijn, dat kwam pas goed tot uiting op de groote wedrennen, waar het paradeeren met de allernieuwste modesnufjes een zeer belangrijk onderdeel van het programma vormt. Op de Royal Ascot, in de afge- loopen week gehouden, was vrijwel iedere stijl op modegebied vertegen woordigd. Naast sluik neerhan gende half lange japonnen zag men er de zeer lange japonnen met wijde rokken vol strooken en op- naaisels, een ceintuur met strik om de taille, in alle opzichten her innerend aan de japonnen uit grootmoeder's tijd. Naast den zwierigen hermelijnen mantel een kort fluweelen jasje op een wijden rok, of een simpel kort pelerientje, met een strik bijeen gehouden. Naast schilderachtige groote en nog grootere hoeden kleine een voudige modelletjes, al waren de eerste ook in de meerderheid. Naast korte en lange glacé hand schoenen zag men witte en zwarte mitaines, zooals ze door vorige geslachten werden gedragen. En zelfs de moderne, grooter geworden paraplu werd, als mode-attribuut, op deze groote openlucht-parade meegedragen. Onze beide eerste afbeeldingen geven 'n kijkje op de Royal Ascot, met een paar zeer verschillende toiletten welke bizonder de aandacht trokken. Zeer slank van lijn, ondanks de strooken-gar- neering, is het eerste toilet, met de aardige aanvul ling van de korten fluweelen bolero. Het tweede toilet met den zeer wijden rok en de rijke kantgarneering herinnert in zijn geheel aan een voorbije mode. Het kleine kanten mofje, dat hier als tasch dienst doet, is als één geheel met de flattei;ze japon, evenals de groote ja-ja-hoed, welke het geheel bekroont. Dit costuum had een fluwee len ceintuur met strik van achteren. rbiie mode tot uw leven geroepen. -parade. Onze onderste foto vertoont de mannequin parade op de zoogenaamde „Moderennen," welke 14 Juni in Griinewaid bij Berlijn werden gehouden. In de pauzen tusschen de verschillende nummers van de eigenlijke wedrennen worden daar aldus de nieuwste modesnufjes vertoond. Voor allerlei speciale gelegenheden zag men er toiletten van allerlei stijl. Bovendien was deze parade een pro paganda voor nieuwe weefsels organdy, ninon en „Engelshaut." PAULA DOROSE. Bij de fleurige, luchtige toiletjes voor warme zomerdagen sluit zich waardig aan de tailleur van geheel zomersche allure. Crêpe marocain en georgette vormen een geliefdkoosd materiaal ervoor de mantel gevoerd met zijde, de rok bij den zoom even het doorschijnende toonend van de subtiele stof. Heel elegant is zoo'n costuum, wanneer het een voudige korte manteltje rondom is uitgeschulpt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16