Zeeutvsche Omroep No. 16 VRIJDAG 3 JULI 1931 323 Toevoer van materiaal voor de haven- en dijkwerken te Breskens. Te BRLSKENS worden de havendijken eenigszins verhoogd en de havenmond breeder gemaakt. Gezicht op dit werk met op den achtergrond het vooruitstrevende dorp. Hallohallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Krabbendijke dat de rekening 193c van de Zuid-Bevelandschegascentrale„Oosteinde" slui: met een tekort van ruim f6000. Onze corres pondent voegt er bij, dat de Krabbendijkenaars ge woon loopen te schreien over zulke resultaten. Mis schien ligt in deze laatste omstandigheid wel 'n aan duiding dat „Oosteinde" met meer succes traan-gas kan fabriceeren. llit Waarde wordt ons officieel geseind, dat in de zitting van den gemeenteraad een vroede vader de noodzakelijkheid bepleitte van een spiegel bij den ingang van het dorp. Lumineus ideeVooral wanneer B. en W. er een toilettafel onder plaatsen,zal het een machtige prikkel tot bevordering van het vreemde* lingenverkeer blijken. De Middelburgsche postzegelverzamelaars-vereeni- ging /.al op het eind van deze maand een tentoon stelling organiseeren. De entrée-prijs wordt laag gehouden en iedere 25ste bezoeker(ster) mag 'n vreem den postzegel uit 'n album halen. Men kon beterden entrée-prijs erg hoog zetten, dan zou ieder bezoe ker^ er) een vreemden „postzegel" trekken. Onze speciale medewerker te Ellewoutsdijk maakt een goede beurt door twee berichten in te zenden. Een raadslid heeft een interpellatie gehouden over het feit, dat vanwege het burgelijk Armbestuur bij de jongste raadsverkiezing pressie is uitgeoefend op en kele bedeelden, waarop de burgemeester antwoordde dat dit een politie-zaak was. Kom kom, heeren! Waarvoor is men dan in een armbestuur, wanneer men niet eens iemands arm zoo mag sturen, dat zijn hand, waarin een rood potlood, koerst naar een bepaald stemblokje! In hetzelfde dorp is in dezelfde raadszitting aange drongen op verbetering van de slaapinrichting, die de burgemeester bij zijn woning gebouwd heeft, om dat zij in geen enkel opzicht aan de eischen der verordeningen voldoet. Om aan alle boosaardige vermoedens den kop in te drukken verklaren wij bij voorbaat, dat met ge noemde inrichting de raadzaal niet bedoeld is. Men meldt ons uit Westkapelle dat het hoofd eener school geschreven heeft aan den raad, dat de kinderspeelplaats zoo „stofferig" is. Wij vinden het gelukkerig dat deze onderwijzer vlijterig voor de belangen der kleinen waaktals de vroede vaderen nu maar niet weerbarsterig blijken Men meldt ons uit Vlissingen, dat de postfanfare Zondagavond geblazen heeft op den Boulevard. Na afloop werden de fanfaristen door het publiek ont haald op applaus. Had men ze niet beter port kunnen schenken? Uit Axel vernamen wij, dat de gemeente-bedrijven hun penningen op een bank hadden geplaatst en nu het nakijken hebben. Voortaan zullen ze voor hun centen beter vuurwerk kunnen afsteken; dan gaan die tenminste op een mooie manier naar de maan. Bij het afbreken van een oud huis te Goes hebben de sloopers een keihard kadetje gevonden. De be kwaamste leden der oudheidkundige vereeniging zeg gen, dat het dateert uit het steeneu tijdperk. Een belangrijke wetenschappelijke aanwinst! Tot de volgende week, dames en heeren! Met het uitbaggeren der grachten te MIDDELBURG werd een aanvang gemaakt D baggermolen aan het werk. Te ZIER1KZEE werd dezer dagen een gei tenkeuring gehouden, waarvoor heel wat be langstelling bestond zooals uit de foto blijkt -De zeestoomer Architect komt te VLISSINGEN binnen met een lading hout voor de Mid delburgsche houthandelaren. Te MIDDELBURG vergaderde deze week de Christelijke Land-en Tuindersbond,afd. Zeeland. Foto van bestuur en enkele leden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19