WESTEN 306 VRIJDAG 3 JULI 1931 No. 16 Dorpsgezicht van Ellewoutsdijk met het merkwaardige witte huis der familie van Hattum. niet alleen voor heden en toekomst, maar ook voof; het verleden van zijn ge meente interesseert, heb ben wij op onzen tocht veel belangwekkends ge hoord en gezien. Daar is allereerst het slot der familie van Hat tum. Het is het laatste, wat men hier zou zoeken, en geeft aan het dorp een bijzondere bekoring. Het is zoo'n familieslot, waarvan we in historische romans nog wel lezen 'n slot waaraan we zien, dat het 't centrum is van de gemeente. Dat is het Bij den put. De jongere generatie begint helaas meer en meer de fraaie Zuidbevelandsche dracht den rug toe te keeren. T et is geen pretje, met een autobus van Goes n naar Ellewoutsdijk te rijden. Niet dat de we- men zich verwondert, niet dagelijks van gen in dezen hoek van Zuid-Beveland slecht zijn. ongelukken te lezen. Maar het landschap is prachtig, en dat maakt veel goed. Doel van onzen tocht was Elle woutsdijk, 't meest Zuidelijk gelegen dorp van Zuid-Beveland. En 'n dorp, dat wegens zijn geïsoleerde ligging op 't gebied van publiciteit nogal eens verwaarloosd pleegt te worden. Ten onrechte. Het is een heel aardig dorp en heeft verschillende bezienswaar digheden. Dank zij de welwillend heid van onzen gastheer, den edel- achtbaren heer J. Eyken Sluyters, burgemeester dezer gemeente, die zich Het interieur van Ellewouts- dijks mooie oude kerk. Integendeel. Maar de wegén zijn zoo vol van gevaarlijke bochten met slecht of minstens onvol doend uitzicht (dit laatste geldt ook voor eenigc onbewaakte overwegen van het locaaispoor) dat Een prachtig staaltje van Zuid-Bevelands land- schapsschoon in den Westhoek, waar't frissche f zomergroen afwisselt met de heerlijkste weelen./

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2