lli&ttssl 'ÊÈmm&ë No. 16 VRIJDAG 3 JULI 1931 307 Als het geurige, gele hooi bij hooge karrevrachten wordt binnengehaald. dan ook in alle opzichten. De familie van Hattum heeft voor Ellewoutsdijk en zijn bewoners zeer veel tot stand gebracht. Daarvan getuigt velerlei, o.a. het Van Hattumhuis dat kortgeleden werd ge bouwd, en een aardige tooneelzaal naast verschil lende vergader- en andere lokaliteiten bezit. Het slot is gebouwd naar het. oude slot te Elle woutsdijk; men heeft getracht daarvan een copie te geven en inderdaad wekken de gebouwen de herinnering aan oude tijden. Bijzonder fraai is de groote uitkijktoren, die later werd gebouwd en een mooi gezicht geeft op het land en op de Schelde. Verder is vermeldenswaardig de kerk, oorspron kelijk een parochiekerk van Onze Lieve Vrouwe. Er is een mooie preekstoel; voorts hangen er twee fraaie schilderijen. Het gemeentehuis is niet groot, maar doelmatig ingericht. En dat is 't voornaamste. Dat de moderne tijd ook in Ellewoutsdijk doorbreekt, moge blij ken uit het feit, dat wij in een bakke rij een hypermo dernen heete- water- en lucht- oven vonden I Ellewoutsdijk is een aardig dorp met mooie omge ving. Het ligt ge deeltelijk in het groen en heeft een zeer mooie entrée. Onze gastheer toonde ons voorts nog eenige bijzon derheden in de om geving van het dorp, o.a. de hof stede „De drie Klauwen." De overlevering ver telt, dat tijdens de Hervorming de s^Hooimaand brengt zwaar, maar vroolijk werk in Revelands vette weiden. pastoor op deze hofstee een vrijplaats kon vinden. De tocht ging verder langs Borssele. Men is daar bezig een aantal iepen op het dorpsplein te vellen. Dat we dit zeer betreuren, behoeft niet ge zegd. We hebben er indertijd al eens op gewezen, dat men in deze wel eens iets voor barig is, hoewel we in dit geval niet kunnen beoordeelen, of de boomen werkelijk moesten Nleuwdorp bezit een aardig modern kerkje, dat uitmun- tend in zijn omgeving past. worden gerooid. In Nieuwedorp bezichtigden we nog het nieuwe Protestantsche kerkje, dat goed harmonieert met zijn omgeving. En daarmee eindigden we onzen tocht. V. B. De dijken eischen voortdurende zorgen herhaalde vernieuwing, zooals hier langs den eamali- teuzen polder bij Borsselen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3