%C4it#eHÊeaeH VOILE VOOR DE ZOMERVACANTIE! EN HOE MEN ZE VERWERKEN MOET No. 17 VRIJDAG 10 JULI 1931 339 Hyper-modern of uit de oude doos 'i Hij deze in de afgeloo/x-n week op de wedrennen Ie Anteuil gedragen toiletten wordt een poging gewaagd tot 't doen terugkeeren oen de ouderwetsche lourmuri onderjurk of 'n onderjurk met enkel schouder bandjes, waardoor nog verschillende laagjes van ondergoed hier en daar te zien komen. Bij een voile japon moet men een ondoorzichtige onder jurk dragen met niet te lagen hals, zoodat er nergens iets te zien komt van de „linnenkast". Een onderjurk van neutrale kleur, beige of grijs, zal men bij de meeste voile jurken kunnen dragen. Modellen voor zomerjurken zijn er in zoo groote verscheidenheid, dat iedereen er zeker wel iets geschikts bij zal kunnen vinden en met behulp van 'n goed patroon zullen de meesten onzer zeker wel iets aardigs in elkaar weten te tooveren. Veel garneering behoeven bedrukte voile jurken niet. De stof op zich zelf is immers al 'n versiering. Meestal neemt men er een modelletje voor in den geest van dat onzer eerste afbeelding, een créatie van het Parijsche modehuis Francis. Aardig zijn hier de afstekende ondermouwen en het daarbij passende kraagje. De bridge-coat is ook nog steeds modern, zonder mouwen bij een japon met lange mouwen en met lange mouwen bij een jurk met korte mouwtjes. Zoo'n kort dun manteltje vormt juist de lichte bedekking welke men in den zomer soms behoeft en maakt tevens het geheel meer „gekleed". En wat zegt ge van de weidsche toiletten, die verleden week in Auteuil te bewonderen vielen Hyper-modern of uit de oude doos vraagt men zich onwillekeurig af, vooral bij de japon met de pofmouwtjes, welke schijnt te willen terugkeeren naar de ouderwetsche tournure, iets waartoe numero twee nog maar een heel schuchtere poging waagt. Buitengewoon bewerkelijk is ook het hierbij afgebeelde toilet, dat op de wedrennen in Ascot zeer de aandacht heeft getrokken. Licht blauw georgette vormde hier het materiaal, op kunstige wijze bewerkt met fijne rimpeltjes, waartusschen de teere stof in sierlijke ruches uitstaat. Een boiéro met korte mouwtjes vervangt het manteltje. PAULA DEROSE. het goed niet dadelijk na het knippen kan verwer ken moet men het even met 'n luchtigen steek omnaaien langs de kan ten ofwel er met 'n lossen steek langs stikken. Bij het stikken op de machine krinkelt voile meestal. Dat kan voor komen worden als men 'n reep dun papier, dat later gemakkelijk kan worden weggenomen, met de naden mee stikt. Verder heeft voile de hebbelijkheid uit te han gen waar ze schuin geknipt is. Als we nu 'n nieuwe jurk, zoodra we hem in elkaar hebben, 'n paar dagen over een hanger tijd geven om die hebbelijkheid uit te vie ren eer we den zoom erin leggen, zullen we later van dat uithangen niet veel last meer hebben. Ten slotte moeten we er bij het verwerken van voile nog op rekenen, dat het goed min of meer krimpt in de wasch. Of nu een voile japon goed tot zijn recht komt, hangt voor een groot deel af van de onderjurk welke erbij gedragen wordt. De mooiste voile japon kan bedorven worden door een te dunne Mode: ne zomerjurk, met ondermouwen en kraagje nan wit georgette. De uitverkoopen beginnen tegenwoordig al zóó vroeg, dat we best nog vóór we met vacantie gaan ervan kunnen profiteeren. Van 'n goed koop lapje kunnen we vlug nog even -'n paar kinderjurken bij maken of 'n echte fleurige zomer- japon voor de warme dagen, waarop we altijd hopen wanneer we met vacantie gaan al krijgen wij ze dan ook niet altijd. Voile is voor zulke jurken wel het prettigste materiaal, en een materiaal zóó weinig plaats innemend, dat onze koffers er niet extra door belast worden. Natuurlijk zijn er velerlei soorten voile, maar zelf de goedkoopste soorten zijn in allerlei aardige dessins en kleuren verkrijgbaar en, als we zelf de handigheid hebben om 'n japonnetje te maken, dan hindert het niet zoo heel veel al kunnen we er niet lang van genieten. Meestal valt dit trou wens nogal mee, als we zulke jurken zelf voor zichtig wasschen. Zijden voile is natuurlijk duurder dan katoenen maar over het algemeen vinden we daarin ook fijnere tinten en daar zijden voile niet kreukt, is het buitengewoon prettig in 't dragen. Kunstzijde is ook een aangenaam, sterk en goedkoop materiaal voor zomerjurken en ook dat is er alweer in allerlei kleuren en teekeningen. Om bij het verwerken van voile geen tegenslag te hebben moet men letten op enkele dingen. Om te beginnen rafelt voile nogal erg. Daarom moet men de naden wat ruim nemen en als men Een der meest bewonderde toilet ten op de wedrennen in Ascot.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17