TTERDAM ONDEN odd et de 'Bat HQ DV Zie, tiaar lint de Volendant rustig voor anker, met tie kleurig gebiesde reuzenpijpen. Vóór het vertrek van de Batavier II worden de Hoilandsche groenten ingeladen. Een typisch beeld aan de Boompjes, dat zich eiken avond herhaalt. Een prachtige zonsondergang op de doet ons droomen van fantastische dingen. Als men met een dier kranige, uitstekend ingerichte Batavier booten naar Londen vertrekt en men komt 's avonds wat bijtijds aan boord, is het eerste interessante wat men ziethet inladen der goede ren, waaronder Hoiland sche groenten wel een voorname plaatsinnemen. Met auto- en wagen vrachten worden de heer lijke gewassen langs de Boompjes gereden tot op - het boot-emplacement en vlug en vlot wordt alles in het ruime ruim geplaatst. lntusschen laten de passagiers hunnepapieren controleeren, brengen de bagage naar de hutten en begeven zich dan naar 't dek, van waar men nog even contact kan hebben met familieleden en vrienden, die een vriendelijke uitgeleide doen. Weldra echter is het tijd al wuivend heeft het hartelijk afscheid plaats, de Batavier komt langzaam in beweging en zet koers naar de Noordzee. Ha, hoe heerlijk is zoo'n water tochtje 1 Men krijgt ge legenheid genoeg, een groot deel onzer pracht- havens te bewonderen en veel interessants waar te nemen langs beide oevers. Zie, daar ligt de Volen- dam rustig voor anker, met de kleurig 'gebiesde reuzenpijpen en aan de andere zijde roepen ons de woorden toe van een daar geplaatst groot bord „Fly by K.L.M." Een uitnoodiging dus om met de K.L.M. te vliegen. Men toont ons nog het uitgebreide Muller-terrein aan de Jobshaven. Dan komen Wilton's droog dokken in zicht en 't is steeds aardig, die groote booten zoo op 't droge, als reuzen-patiënten onder dokter's handen, waar te nemen. De aardige plaatsen Vlaardingen en Maassluis, die daar bijzonder schilderachtig liggen, worden gepasseerd. Een prachtige zonsondergang op de Maas doet ons voorts droomen van fantastische Dan komen Wiltons droogdokken in zicht en 't is steeds aardig die groole booten, als renzenpatiênten onder dokter's handen, waar te nemen. De Engelsche loods komt, voor üravesend, aan boord. It de groote pier te Hoek van Holland bereikt VRIJDAG 10 JULI 1931 No' 17

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18