ZEEUWSCHE SPORT 0 3BP -• "L' "VV 1 A AAN B ONZE O N N 'S No. 17 VRIJDAG 10 JULI 1931 341 Maandag 29 Juni begonnen te MIDDELBURG de competitie-wedstrijden Athle tiek. Foto tijdens de 1500 M., die gewonnen werd door Enkelaar van E. M. M. Het gaat goed met de Zeeuwsche athletiekbe- weging. We gaan steeds vooruit, dank zij het onvermoeide werken van een groep personen, die hun tijd en krachten geven aan de athletiek. Maar het is niet alleen hun werk, dat de athle tiek doet vooruitgaan. Neen, ook het aantal be oefenaren breidt zich regelmatig uit en eik jaar, wanneer de diverse wed strijden gehouden wor den, zien wij nieuwe ge zichten op het veld ver schijnen. Hoe grooter het aantal beoefenaren, hoe grooter de kans,dat onder hen krachten schuilen, die zich met succes kunnen meten met hun collega's uit de Nederl. athlctiek- centra.Ongetwijfeld staan wt in Zeeland bij deze ge westen nog ver ten ach ter. Eén van de oorzaken is, dat de beste krachten verloren worden door vertrek uit de provincie, terwijl zich nimmer nieuwe bekende krachten hier vestigen. Wc noemen b.v. van degenen, die op athletiek- gebied goede prestaties provincie verlieten A. Een moment tijdens de 5000 M., die Vnn Surge voor den Zeeuwschen Bond won. De aankomst van Van Sorge. len onze jongens 't daar tegen klaar spelen of we moesten een aantal menschen treffen, die geboren athleten zijn. Op ieder nummer kwamen twee Zeeuwen en twee Brabanders uit en op 5 van de 10 nummers bezetten de N.B.A.B.'ers de beide eerste plaatsen. In de andere 5 nummers hadden zij op de 1500 Meter de 2e en 3c plaats na Kambier (E.M.M.) en vbór van Maris (Marathon). Vooral dit nummer leverde een prachtigen strijd, waarin Kambier zich een kracht van be- teekenis toonde. Hij loopt een schitterenden stijl en zal ongetwijfeld door geregelde training nog vooruitgaan en van zich doen spreken. Vooral de strijd met Stiicker in de laatste 200 Meter was schitterend. Onophoude lijk viel de Brabander aan en trachtte te pas- secrcn, evenzoovele malen sloeg Kambier den aanval af. Het was een pracht race, welke bewees, dat ook de athletiek wel span nende momenten kan leveren. Tijd No. 1. 4 m. 434/r> De 5000 Meter was voor Zeeland, door v. Sorge en de Jager (beiden Marathon). Van den aanvang af liepen de Zeeuwen uit en plaat sten zich onbetwist één en twee. Tijd 18 min. 18 Dg seconde voor v. Sorge. We bewonderden weer den kleinen van Sorge. Onvermoeid, met een schitterenden, ge- makkelijken overgang, draait hij zijn 17 ronden af. Koers (Wilhelmina) werd twee maal tweede n. I. op Discuswer pen en Kogelstooten, terwijl De Bruyn (E.M.M.) eerste werd op hoogspringen. 1.60 M. Kambier van E.M.M. wint ile 1500 M. leverden, doch onze Verhuist, Jo en Jac. Schipper, Geljou, Boot e.a. Het waren goede krach ten, die den naam van hun vereeniging met succes verdedigden. Thans zijn er weer een aantal jonge athleten in opkomst iedere wedstrijd geeft betere prestaties, doch het staat nu weer reeds definitief vast, dat de meesten dezer menschen Zeeland binnen één of twee jaar zullen verlaten. Daarom gelooven wij ook, dat het Zeeland niet zal gelukken, den wisselprijs te veroveren, die uit geloofd zal worden voor een jaarlijksche ontmoeting tusschen een vertegenwoordigend team van den Noord-Brabantschen Athlctick-Bond en van den Zeeuwschen Athletick-Bond. De prijs wordt na de 5e ontmoeting uitgeloofd aan dien Bond welke de meeste malen in die 5 jaren won. Zaterdag j.l. had te Middelburg het eerste treffen plaats en zooals te verwachten was, de Brabanders wonnen met 63 tegen 43 punten. Het meerendeel van de N.B.A.B. menschen waren cadetten van de Ko ninklijke Militaire Aca demie te Breda, die onder heel wat gunstiger voorwaarden leven,dan onze athleten. Zij wonen, bij wijze van spreken, in de Militaire Gymna- stickschool en oefenen iederen dag gedurende een paar uur. Nooit zul- Te St. JAN STEEN wer den wieler-weg-wcii- strijden georganiseerd. Enkele rijders in actie. Wij ontvingen klachten van meerdere abonné's die zich zeer teleurgesteld betoonen over het origineel „Coronet foto toestel. compleet met toebehooren, dat hun toegezonden wordt als premie terzake van een kinderrebus-prijsvraag (die destijds als ADVERTENTIE in ons blad verscheen) tegen betaling van f 2.— plus f 0.40 porto. Wij wenschen er uitdrukkelijk op te wijzen, dat de prijsvraag niet van uitgever en redactie van ons weekblad is uitgegaan en dat de circulaire betreffende „extra-premieverdeeling" tegen betaling van f 2.40 zelfs geheel buiten ons blad om door Laterna is rondgezonden aan de oplossers, terwijl wij er voorts nogmaals met nadruk de aandacht op vestigen, dat wij uiteraarc geenerlei verantwoordelijkheid voor de gedragingen van Laterna dragen en evenmin wenschen te dragen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 21