Zeeuwsch Alllerlei Zeeuwsche Omroep No. 17 VRIJDAG 10 JULI 1931 Te VYincldinge werd bij gelegenheid van het 45-jarig bestaan der plaatselijke muziekvereeniging een concours gehouden, waaraan door eenige vereenigingen uit den omtrek werd deelgenomen. Na de officieele ontvangst op het Raadhuis poseerden gemeentebestuur, bestuur der plaatselijke tnuziek vereeniging en afgevaardigden der deelnemende vereenigingen voor ons. Qemeenschappelijke marsch der aan het concours deelnemende vereenigingen. Op kermisdag te K "dag 3 Juni werden meente nabij het motor-behendighe georganiseerd door Ariel Motorclub, paar deelnemers a In Jen optocht viel dit aardige groepje op„ik heb mijn wagen volgeladen" vol met jonge meisjes." Hallo 1 hallo 1 hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. De Zeeuwsche oudheidkundige vereenigingen ver zoeken ons te melden, dat er in de afgebroken oude onderwijzerswoning te Qoes geen steenhard kadetje, maar wel een historisch torentje gevonden werd. Dat loch kras! We hebben wel eens gehoord, dat de antieke schoolmeesters vroeger klokluider en toren wachter waren, maar we wisten nooit, dat die be proefde wezens die heele geschiedenis onder hun eigen dak moesten bewaren I liit Oud-Vosmeer worden ons pakkende bijzonder heden gemeld over de bijzondere animo, die daar lieerscht om dijkbaas te worden van het plaatselijke iterschap. We raden den 47 sollicitanten aan, niet li te veel illusies te hebben, want het is een onom- siootelijk feit, dat degene, die vandaag benoemd wordt, morgen aan den dijk gezet wordt. En wat schiet je daarmee dan op I Onze Aardcnburgscbe correspondent seint,dat dezer dagen zekere H. tot de onaangename ontdekking kwam, dat des morgens zijne konijnen waren ver dwenen, waarop hij direct naar de politie holde. Die zal echter wel ontkend hebben I Uit Terneuzen weer een andere misdaad. Een voor zichtige boer, die zijn hooihoopen onder dekzeilen gezet had, zag op een kwaden dag, dat zijn kostelijke geoliede kleeden foetsie waren.Rechercheurs en politie honden hebben 'n spoor gevonden, dat echter dood liep op den Schelde-oever. Niks meer aan te doen, luidde de conclusie der deskundigen de daders onder zeil gegaan. Te Kapelle liep een man met een flesch zuur voor de aardbeien-inmaak op zijn schouder, welk zuur zoo zuur was, dat de flesch barstte en de drager gewond werd. Wij vragen ons niet zonder schrik af, wat er met de aardbeien-jam-eters gebeurd zou zijn, indien die flesch wat sterker geweest was! Uit Nisse vernamen wij, dat de ingebruikname van liet electrisch net op opgewekte wijze gevierd is. 's Avonds werd de nieuwe straatverlichting ontstoken en concerteerde de harmonie op het Dorpsplein. Reus achtig succes voor de fanfaristen. Vroeger, toen de petroleumlampen hingen, mochten zij slechts zeer voorzichtig blazen, daar anders het licht uitging. Een provinciaal blad berichtte deze week, dat te Biervliet een voorraad graan uit een „tasch" ont vreemd is. Wij hebben terstond bij die courant ge- inlormeerd of de dief de portemonnaie in de tasch Had laten zitten, doch wij kregen een snauw inplaats van een antwoord. Onder het mottor „maak van Uw stad een sprookjes land" trekt Vreemdelingenverkeer er in Middelburg er op uit. Als eerste stap in die richting zal het stad huis 's avonds met schijnwerpers belicht worden. De Middelburgsche hotelhouders zitten met het geval verlegen. In geen enkel spookje wordt van nota's en fooien gerept. Uit Vlissingen vernamen wij, dat B. en W. met Ged. Staten overhoop liggen. Hoewel het over abat toirs gaat, schijnt geen van beide partijen genegen te zijn om zich als een schaap naar de slachtbank te laten leiden. Tot de volgende week, dames en heeren! Onder groote belangstelling der gansche omgeving werd op Dinsdag 30 Juni de heer P. W. ter Haar,zoon van den oud-wethouder ter Haar van Amsterdam, geïnstalleerd als burgemeester van Ritthem. Links: Foto van de enthousiaste begroeting van den nieuwen burgemeester in het dorp. Rechts: Zanghulde der kinderen. Kruiningen. Vrij- onder deze ge- station Vlake lidswedstrijden de Zeeuwsche Start van een aan den rit met kinderwagens. üp Woensdag I Juli werd te Oostburg een centrale fokdag gehouden, waaruit bleek, dat de veeteelt inZeeuwsch-Vlaan deren steeds vooruitgaande is.Overzicht van het terrein.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 23