OTTERDAM ONDEN Met de Batavierboot 352 VRIJDAG 17 JULI 1931 No. 18 lojic T\\v Het oorlogs-monument werd opgericht voor twaalf duizend omge komenen van koopvaar- Velen zullen deze foto van de Batavier-t.ine in Londen met aandacht bekijken. Deze aanlegplaats is immers minder bekend, dan die aan de Boompjes! Het eerste typische beeld, dat wij in Londen zien. is dat der drinkende slecperspaarden Bolijn, een schrijver van Utopia, Thomas Moore, rijzen op voor ons geestesoog. Dat de traditie er volop levend bleef, bemerken we al spoedig aan die „houten" soldaten, met hun verschrikkelijke, zwarte berenmutsen, hun roode uniformjas, met wit gevarieerd, hun ouder- wetsche geweren, waar van zij de kolf in de palm van de hand houden en die zij hoog over de schouders dragen, 't Is een merkwaardig gezicht, dat voor den nuchteren toeschouwer ietwat zon derling aandoet. De wach ten marcheeren stram op en neer en zij slaan de hakken, bij 't omkeeren, nog steviger en lufder op de steenen dan de Rot- terdamsche mariniers Als wij verder wande len rijst al spoedig een oorlogsmonument voor ons op, waarvan we den top even fotografeerden. Het monument werd, blijkens den tekst, opge richt voor twaalf duizend omgekomenen in den Londenschen oorlog van de koopvaardij- en vis- schersvloot. Wij ontmoetten in Londen ook nog vele oorlogsinvaliden, menschen met afgeschoten ledematen totaal verminkten en wrakken van menschen moesten wij soms treurig aanschouwen langs den weg. O, oorlog, eeuwige schande van 't mensche- lijk geslacht, wat hebben uwe aanstichters Wij vervolgen onzen weg en staan weldra voor het beroemde Tower-gebouw, mei zijn verbazende tra ditie en historie. Dat de traditie er volop levend bleef, be merken we spoedig aan die „houten" solda ten, met hun verschrikkelijke berenmutsen. Het eerste typische, dat wij in Londens stra ten zien, na per Batavier tusschen Tower- en London-bridge te zijn gearriveerd, is het aardige beeld der drinkende sleeperspaarden uit de publieke drinkbakken. Zoo'n tafereeltje kon ook Rotterdamsch zijnvandaar, dat wij het spoedig voor onze lezers vastlegden. Wij dachten de Engelschen zorgen goed voor hun dieren, dus moet het „a good people" (een goed volk) zijn. Diverse keeren bleek het ons, dat zulks inderdaad het geval was, want de Engelschman is beleefd en voorkomend en maakt voorts den indruk, zakelijk, kalm en goedig te zijn. Wij vervolgen onzen weg en staan weldra voor den beroemden Tower, het groote, grijze, oude dij- en visschersvloot. bouwwerk met de talrijke kanteelen en met zijn verba zende traditie en historie. Onze gedachten gaan onwillekeurig terug naar de groo te historische figu ren, die daar ge leefd en meestal ge leden hebben. Een Hendrik-acht, Anna Ons doel was thans de twaalfuursdrukte te zien rond de Bank of England, die buitengewoon was.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 10