I No. 18 VRIJDAG 17 JULI 1931 353 op hun geweten Ons doel was thans, de twaalf- uurs-drukte te zien rond de Bank of England, die buitengewoon was. Onze foto kan slechts een zeer gedeeltelijken indruk geven van dien grooten „chaos". Het wemelde er letterlijk van die roodc, hooge bussen (met verdieping), de z.g. imperials, welke steeds een beetje ouderwets aandoen, daar zij de verre herinnering aan diligences opwekken. Ha, nu zijn we dan in 't hartje van de grootste stad der wereld Buitengewoon interessant is het, daar een oogen- blik te verblijven. Wij klauteren boven op een bus en laten ons door de bekende stadswijken als Fleetstreet, Strand, Piccadilly rijden, langs de St. Paul, enz., tot wij aanlanden op Trafalgar Square, met het hooge Nelson-monument. De admiraal staat boven op een zuil van zestig meter. I Dc indrukwekkende St. Pauls-katliedraal. af V Een deel van Trafalgar Square, 't Is er nog lang niet op het drukst menschen, die voor duizenden jaren leefden. Zeer merkwaardig zijn ook de bont beschilderde kisten, met de vormen der licha men, die zij bevatten. Van dat ver verleden keerden we weer naar het heden terug en dit heden bevatte voor ons de terugreis, per Batavier, die een gezellige tocht werd. In ons binnenste zong het Vaarwel Piccadilly, vaarwel Lei cester-Square, 't is een lange weg naar Rotterdam, maar ons hart („Groot Rotterdam") is daar K. de H. -De Serpentine is een der wijde waterplassen van Hyde-park. Natuurlijk ontmoeten we (in Hyde- park) ook de Eneelschc ruite beneden omgeven door spuitende fontei nen, waaromheen de rustbanken, die steeds bezet zijn door de Londenaars. Daar op Trafalgar Square is ook Londens groote schilde rijenmuseum waaraan we een bezoek brachten met de prachtige Ne- derlandsche en Vlaam- sche zalen. Een schitte rende collectie, waarin Neerlands roem Rem brandt, de Hoogh, Hob- i i i bema en vele anderen i I gloriëeren. Vandaar zijn we met A j i de interessante „onder- grondsche" naar het reus achtige Hydepark ge reden. Die ondergrondsche trein is als een kleurig verlicht sprookje door de donkere tunnelgangen, die hem juist omsluiten, behalve dan bij de ruim ten voor de stations emplacementen. In Hydepark aangeko men troffen ons de groote grasvelden, waarover de menschen hun weg kiezen (heel anders dan bij ons en waar zij liggen of zit ten (op de gehuurde stoel tjes). De Serpentine is een der wijde waterplas sen van Hyde-park. Men kan er zeilen, roeien, zwemmen. Er drijven sna- Dc straatschilder is terende eendjes langs den groenen zoom. Natuurlijk ontmoetten wij daar ook de Engelsche ruiters. (Zie foto). Nog véél meer interessante gebouwen en dingen vonden we in de groot-stad. We herinneren ons het best 't Bucking- hampaleis, met de prachtige tuinen, West minster Abbey, de Parlementsgebouwen met Big Ben, welbekend, Scotland Yard, het po litie- en recherche centrum, de Zuil met kran sen van den onbekenden soldaatwaarlangs geen Engelschman zonder eerbiedigen groet voorbijgaat het standbeeld van Miss Ca- vell, en nog véél, waarover wij in dit beknopt artikel niet kunnen rep pen. Alleen wil len we nog in 't bijzonder ver melden het be zoek aan 't ver maarde Britsche •Museum, vooral gezocht om de merkwaardige Egyptische af- deeling, waar men onder gla zen bedekking de gebalsemde lichamen (mum mies) ziet van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 11