VROUWENLEVE KINDERJURKEN 160 VRIJDAG 17 JULI 1931 No. 18 Cv\°aai-attri b u ten voor de Vacantie Is het niet waar, dat we, wanneer we aan zee of in de bosschen onze vacantie doorbrengen, vaak moedeloos ons naaiwerk laten liggen, omdat we nu eens het eene dan weer het andere, dat thuis steeds zijn vaste plaatsje heeft, kwijt zijn Nu zag ik, in een Engelsch tijdschrift, de be schrijving van een simpel voorwerp, niet alleen geschikt voor vacanties, maar ook om met ons mee te dragen als we met naaiwerk in den tuin gaan zitten. Het nuttige voorwerp bestaat uit een gewonen centimeter, die op een kleurig lint is vast gehecht. Aan het eene uiteinde zijn aan dat lint twee smal lere linten bevestigd, welke ieder om het oog van een schaar worden vastgenaaid. Aan het andere uiteinde zijn drie smallere linten bevestigd, waar van het eene bestemd is om 'n speldenkussentje te dragen, het tweede van onderen tot een zakje is genaaid voor 'n pakje naalden en het derde een zakje vormt voor den vingerhoed. Het speldenkussentje is gemaakt van twee rondjes carton, met een of ander lapje overtrokken en tegen elkaar in genaaid. De spelden worden rondom in dit „kussen" gestoken. Hangt men nu zoo 'n centimeter met aanhang sels om den hals, dan heeft men alle attributen bij zich, die men voor 't naaien noodig heeft. Eenvoudig genoeg, nietwaar THERESE. Ook voor kinderkleeren zijn er de kleine manne quins. Op onze foto zijn het de drielingen Mawby, die op een „Garden-Party" in Londen nieuwe jurken demonstreerden, feestelijke witte jurken met kanten strookjes en zijden strikken. Eenvoudiger is de kinderjurk van onze tweede afbeelding, ontworpen door het modehuis Migna- pouf van roode wollen stof, afgebiesd met wit. Dit eenvoudig aandoende jurkje heeft toch iets heel aparts en het hier gegeven denkbeeld zouden we ook nog op andere wijze kunnen toepassen. Denk u, bijvoorbeeld, het geheel van effen linnen en de vierkantjes van gebloemd cretonne, dat dan niet behoeft te worden afgebiesd, doch een- Kinderjurk oan roode mollen stof met mitte biesjes. voudig, met een festonneersteek, wordt opgenaaid. Men zou ook de vierkanten langs den zoom aaneensluitend kunnen nemen en ze iets lager plaatsen, zoodat het rokje eindigt in zig-zaglijn. Me dunkt, dat zoo'n jurkje dan al heel aardig zal wezen, wanneer het verder alleen nog maar een cretonnen biesje krijgt langs den hals en langs de mouwtjes, welke ook iets langer kunnen wor den genomen. Over het algemeen voldoen kinderjurken immers juist het meest, wanneer ze heel eenvoudig worden gehouden. Het lieve en onschuldige van een kind komt nooit beter tot zijn recht, dan in eenvoudige kleeding, terwijl een teveel aan garneering den kinderen gauw iets opgedirkts geeft. PAULA DEROSE. Drielingen op een mode-parade in hmden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 20